6. kolejka J League: FC Tokio - Shimizu S-Pulse 2-1 (0-0)

W starciu 6. kolejki japońskiej J League, które rozegrane zostało 6 kwietnia, drużyna FC Tokio wygrała z Shimizu S-Pulse 2-1 (0-0). Mecz na Ajinomoto Stadium w Chōfu obejrzało 22 302 widzów.

6. kolejka Japonia - J1 League
2019-04-06 07:00 | Stadion: Ajinomoto Stadium | Widzów: 22302 | Arbiter: H. Matsuo
K. Kitagawa 46'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 41 meczów jedenastka FC Tokio wygrała 18 razy i zanotowała 12 porażek oraz 11 remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 46. minucie bramkę zdobył Koya Kitagawa. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Bramka padła po podaniu Renata.

W 53. minucie kartkę dostał Sei Muroya, zawodnik FC Tokio. W 60. minucie Yojiro Takahagi został zastąpiony przez Na Sangha. W tej samej minucie w jedenastce FC Tokio doszło do zmiany. Jael wszedł za Kensuke Nagaiego.

W 63. minucie arbiter przyznał kartkę Ko Matsubarze z drużyny gości. Chwilę później trener Shimizu S-Pulse postanowił wzmocnić linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Chong Tese. Na boisko wszedł Douglas, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Bramkarz Shimizu S-Pulse wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu aż dziewięć razy, ale nie zachował czystego konta. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Na Sangho. Przy strzeleniu gola pomagał Diego Oliveira.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W 86. minucie wynik ustalił Diego Oliveira. Asystę zaliczył Jael.

W 88. minucie Hideki Ishige został zmieniony przez Yutę Taki, co miało wzmocnić zespół Shimizu S-Pulse. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Diego Oliveirę na Kyosuke'a Tagawę. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Seok-ho Hwang
53′ Sei Muroya
Renato Augusto Santos Junior
60′ Yojiro Takahagi
Ryo Takeuchi
 86′ 90′ Diego Queiroz de Oliveira
Tese Chong66′
60′ Kensuke Nagai
Takahiro Iida
60′  75′ Sangho Na
Wanderson Santos Pereira
Kotaro Omori
Yosuke Kawai
60′ Jael Ferreira Vieira
Yuta Taki88′
90′ Kyosuke Tagawa
Dyanfres Douglas Chagas Matos66′

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast drużyna Shimizu S-Pulse w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.