Liga izraelska - 9. kolejka Ligatu ha'Al: Hapoel Tel Awiw - Maccabi Hajfa 1-2 (1-0)

4 listopada na Bloomfield Stadium w Tel Awiwie-Jafie odbył się mecz 9. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al pomiędzy drużynami Hapoelu Tel Awiw i Maccabi Hajfa. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Maccabi Hajfa 2-1.

E. Mabouka 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 70 spotkań jedenastka Maccabi Hajfa wygrała 32 razy i zanotowała 18 porażek oraz 20 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Iyada Abu z Hapoelu Tel Awiw, a w 22. minucie Ofriego Arada z drużyny przeciwnej.

Nieoczekiwanie to piłkarze Hapoelu Tel Awiw otworzyli wynik. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Omri Altman.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Hapoelu Tel Awiw.

W 48. minucie arbiter pokazał kartkę Omriemu Altmanowi z zespołu gospodarzy.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez jedenastkę Maccabi Hajfa w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Dolev Haziza.

Po chwili trener Maccabi Hajfa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Muhamad Awad, a murawę opuścił Yanic Wildschut. W 64. minucie Raz Cohen zastąpił Francisa Kyeremeha. W 65. minucie w zespole Hapoelu Tel Awiw doszło do zmiany. Moti Barshazki wszedł za Maora Buzagla.

Trener Hapoelu Tel Awiw postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Shahara Hirsha i na pole gry wprowadził napastnika Oshera Davidę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Maccabi Hajfa doszło do zmiany. Yarden Shua wszedł za Doleva Hazizę. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał kartką Doleva Hazizę, zawodnika gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Maccabi Hajfa w 90. minucie spotkania, gdy Ernest Mabouka strzelił drugiego gola. Minutę później arbiter pokazał kartkę Ernestowi Mabouce, zawodnikowi Maccabi Hajfa.

W szóstej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Maccabi Hajfa doszło do zmiany. Maxim Plakuschenko wszedł za Nikitę Rukavytsyę. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Josh Cohen
7′ Iyad Abu Abaid
Trent Sainsbury
 37′ 48′ Omri Altman
Yuval Ashkenazi
65′ Maor Bar Buzaglo
Tjaronn Chery
64′ Raz Cohen
Neta Lavi
78′ Shahar Hirsh
Guy Haimov
65′ Moti Barshazki
Ayid Habashi
Danny Gruper
Jeando Fuchs
78′ Osher Davida
Raz Meir
Abbade Farhat
Maxim Plakuschenko90′
Ali Kna'ana
Muhamad Awad59′
64′ Francis Kyeremeh
Yarden Shua82′

Zespół Maccabi Hajfa zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał cztery celne strzały.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gości w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.