Liga izraelska - 9. kolejka Ligatu ha'Al: Hapoel Haifa FC - Hapoel Ironi Kiryat Shmona FC 2-1 (2-1)

W spotkaniu 9. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, które rozegrane zostało 2 listopada, drużyna Hapoelu Haifa wygrała z IK Shmona 2-1 (2-1). Starcie odbyło się na Sammy Ofer Stadium.

O. Lakau 45'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 43 pojedynki zespół IK Shmona wygrał 22 razy i zanotował osiem porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hapoelu Haifa w dziewiątej minucie spotkania, gdy Ness Zamir zdobył pierwszą bramkę.

W 32. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Ness Zamir z Hapoelu Haifa. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Marcus Diniz z IK Shmona. Była to 34. minuta starcia.

W 38. minucie Silas został zmieniony przez Shaya Golana.

Zawodnicy gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 45. minucie gola kontaktowego strzelił Omer Lako.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Między 60. a 77. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Trener IK Shmona postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Edena Karzeva i na pole gry wprowadził napastnika Yoela Abuhatzerę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W piątej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Yoelowi Abuhatzerze, piłkarzowi IK Shmona. Jedenastce IK Shmona zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Hapoelu Haifa.

Marcus Plínio Diniz Paixão34′
54′ Eliyahu Belilti
Silas Araujo da Silva38′
46′ Almog Buzaglo
Samuel Bar On
Gidi Kanyuk
Eden Karzev60′ 85′
77′ Francisco Santos Júnior
Omer Lakau  45′
Liran Serdal
Ismaeel Ryan69′
 9′, 32′ 68′ Ness Nissim Zamir
Shay Golan38′
54′ Kevin Tapoko
Yoel Abuhatzera85′ 90′
68′ Ma'aran Al Lala
Segun James Adeniyi69′
Aner Schechter
Amir Ben Shimon
46′ Emery Welshman
Ori Dahan

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.