Liga izraelska - 9. kolejka Ligatu ha'Al: Hapoel Be'er Sheva FC - Maccabi Netanja 2-0 (1-0)

3 listopada na Lod Municipal Stadium w Bnei-Lodzie odbył się pojedynek 9. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al pomiędzy drużynami Hapoelu Beer Szewa i Maccabi Netanja. Mecz zakończył się zwycięstwem Hapoelu Beer Szewa 2-0.

B. Sahar 55'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 36 starć zespół Maccabi Netanja wygrał 15 razy i zanotował tyle samo porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Naor Sabag wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hapoelu Beer Szewa , strzelając gola w piątej minucie starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Hapoelu Beer Szewa.

Drugą połowę zespół Maccabi Netanja rozpoczął w zmienionym składzie, za Rona Ashkenaziego wszedł Jahmir Hyka. Trener Maccabi Netanja postanowił zagrać agresywniej. W 52. minucie zmienił pomocnika Stava Finisha i na pole gry wprowadził napastnika Fatosa Beciraja, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 54. minucie kartkę otrzymał Tim Heubach z drużyny Maccabi Netanja.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hapoelu Beer Szewa w 55. minucie spotkania, gdy Ben Sahar zdobył z karnego drugą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć strzelonych goli.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem sędzia ukarał kartką Romána Golobarta, zawodnika Maccabi Netanja. W 67. minucie Hanan Maman został zastąpiony przez Jimmy'ego Marína. W 73. minucie Niv Zrihan został zmieniony przez Ramziego Safouriego, a za Bena Sahara wszedł na boisko David Keltjens, co miało wzmocnić jedenastkę Hapoelu Beer Szewa. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vikiego Kachlona na Karema Jabera.

W 80. minucie arbiter przyznał kartkę Gavrielowi Kanichowskiemu z Maccabi Netanja. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Ben Turgeman
67′ Hanan Maman
Stav Finish52′
 5′ Naor Sabag
Gavriel Gilad Kanichowsky80′
Eden Shamir
Nicolas Olsak
Josué Filipe Soares Pesqueira
Ron Ashkenazi46′
 55′ (k.) 86′ Ben Sahar
Yonas Malede
73′ Niv Zrihan
Guy Melamed
Ohad Levita
Golan Elkaslasi
Or Dadya
Dolev Azulay
86′ David Yair Keltjens
Karem Jaber81′
67′ Jimmy Marín
Tzlil Nehemia
73′ Ramzi Safouri
Yuval Sadeh
Tomer Yosefi
Jahmir Hyka46′
Nigel Hasselbaink
Fatos Beciraj52′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Hapoelu Beer Szewa żadną kartką, natomiast zawodnikom Maccabi Netanja pokazał trzy żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.