Liga izraelska - 9. kolejka Ligatu ha'Al: Beitar Jerusalem FC - Hapoel Tel Awiw 3-0 (2-0)

4 lipca na Teddi Malcha Stadium w Jerozolimie odbył się pojedynek 9. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al pomiędzy drużynami Beitaru Jerozolima i Hapoelu Tel Awiw. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Beitaru Jerozolima 3-0.

S. Azulay 51'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 68 meczów zespół Hapoelu Tel Awiw wygrał 29 razy i zanotował 26 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach pojedynku bramkę zdobył Uri Magbo.

Niedługo później Antoine Conte wywołał eksplozję radości wśród kibiców Beitaru Jerozolima , zdobywając kolejną bramkę w 25. minucie spotkania. W 29. minucie w zespole Hapoelu Tel Awiw doszło do zmiany. Moti Barshazki wszedł za Dannego Grupera.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Beitaru Jerozolima w 51. minucie spotkania, gdy Shlomi Azulay strzelił trzeciego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W 54. minucie kartką został ukarany Moti Barshazki, zawodnik gości. W 60. minucie Ilay Tamam został zmieniony przez Dorona Leidnera. W tej samej minucie w drużynie Hapoelu Tel Awiw doszło do zmiany. Amit Meir wszedł za Omriego Altmana.

A kibice Beitaru Jerozolima nie mogli już doczekać się wprowadzenia Shaloma Edriego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 24 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Liran Rotman. Niedługo później trener Hapoelu Tel Awiw postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Omer Damari, a murawę opuścił Abbade Farhat. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Yoav Pini Gerafi
 25′ Antoine Conte
Emmanuel Boateng
Shay Haim Konstantini
Orel Dgani
 5′ Uri Magbo
Marvin Peersman
Diogo Sousa Verdasca
Raz Shlomo
80′ Dan Einbinder
Omri Altman60′
88′ Hanan Maman
Danny Gruper29′
Ali Mohamed Muhammad Al Faz
Abbade Farhat80′
70′ Liran Rotman
Michael Olaha80′
 51′ 88′ Shlomi Azulay
Shay lee Izan
80′ Idan Vered
Doron Leidner60′
80′ Tamir Adi
Moti Barshazki29′ 54′
88′ Roy Shlomo Doga
Amit Meir60′
70′ Shalom Edri
Felipe Jorge Rodríguez Valla
Ofir Kriaf
Omer Damari80′
80′ Aviel Zargari
Osher Davida80′
88′ David Teshager Dego
Ofek Ovadia

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Hapoelu Tel Awiw pokazał jedną żółtą.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy.