Liga izraelska - 9. kolejka Ligatu ha'Al: Beitar Jerusalem FC - Hapoel Kfar Saba FC 1-0 (0-0)

W meczu 9. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, który rozegrany został 2 listopada, jedenastka Beitaru Jerozolima zwyciężyła z Hapoelem Kfar Saba 1-0 (0-0). Starcie odbyło się na Teddi Malcha Stadium w Jerozolimie.

S. Edri 86'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 33 pojedynki drużyna Beitaru Jerozolima wygrała 26 razy i zanotowała trzy porażki oraz cztery remisy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Hapoel Kfar Saba: Avivowi Solomonowi w 7. i Noamowi Gamonowi w 13. minucie.

Trener Beitaru Jerozolima postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Adiego Tamira i na pole gry wprowadził napastnika Gaëtana Varenne'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 63. minucie Liroy Zhairi zastąpił Yevgeniego Berkmana.

W 81. minucie Sodiq Atanda został zmieniony przez Kevina Reinsteina, co miało wzmocnić drużynę Hapoelu Kfar Saba. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leviego Garcię na Shaloma Edriego.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Shalom Edri dla zespołu Beitaru Jerozolima. Bramka padła w tej samej minucie. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 88. minucie, w jedenastce Beitaru Jerozolima za Shlomiego Azulaya wszedł Liran Rotman, a w drużynie Hapoelu Kfar Saba Dan Azaria zmienił Bena Mizana.

Dan Azaria88′
62′ Tamir Adi
Benjamin Thomas Kuku
88′ Shlomi Azulay
Aviv Solomon7′
83′ Levi Samuel Garcia
Tom Shelach
83′  86′ Shalom Edri
Ben Mizan88′
88′ Liran Rotman
Kevin Reinstein81′
Aviel Zargari
Yahav Afriat
62′ Gaëtan Antony Varenne
Richárd Vernes

Arbiter nie ukarał piłkarzy Beitaru Jerozolima żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie żółte.