Liga izraelska - 8. kolejka Ligatu ha'Al: Maccabi Tel Awiw - Hapoel Be'er Sheva FC 2-0 (1-0)

W spotkaniu 8. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, które rozegrane zostało 28 października, zespół Maccabi Tel Awiw wygrał z Hapoelem Beer Szewa 2-0 (1-0). Starcie odbyło się na Bloomfield Stadium w Tel Awiwie-Jafie.

I. Shechter 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 53 pojedynki zespół Maccabi Tel Awiw wygrał 28 razy i zanotował 13 porażek oraz 12 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania żółtą kartką został ukarany Miguel Vitor, piłkarz Hapoelu Beer Szewa.

W 32. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Miguel Vitor z drużyny gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w dziewiątej minucie. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia przyznał żółtą kartkę Orenowi Bitonowi z Hapoelu Beer Szewa.

W czwartej minucie doliczonego czasu bramkę samobójczą strzelił zawodnik Hapoelu Beer Szewa Loai Taha. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Maccabi Tel Awiw.

W 62. minucie Ben Sahar zastąpił Niva Zrihana. Po chwili trener Maccabi Tel Awiw postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Matana Hozeza. Na boisko wszedł Omer Atzili, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Między 72. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Maccabi Tel Awiw: Ruslan Barsky, Chikeluba Ofoedu, na ich miejsce weszli: Eyal Golasa, Itay Shechter. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nigela Hasselbainka, Orena Bitona zajęli: Ramzi Safouri, Hanan Maman. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Hapoel Beer Szewa: Edenowi Shamirowi w 76. i Benowi Bittonowi w 86. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Maccabi Tel Awiw w 90. minucie spotkania, gdy Itay Shechter zdobył drugą bramkę. W piątej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Itay Shechter, zawodnik gospodarzy.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Loai Taha 45′ (samob.)
78′ Ruslan Barsky
Josué Filipe Soares Pesqueira
68′ Matan Hozez
Nigel Hasselbaink72′
85′ Chikeluba Francis Ofoedu
Hanan Maman80′
78′ Eyal Golasa
Jimmy Marín
Uroš Nikolić
Ramzi Safouri72′
68′ Omer Atzili
Tomer Yosefi
85′  90′ 90′ Itay Menachem Shechter
Niv Zrihan62′

To był klasyczny mecz do jednej bramki. Wyjątkowa nieporadność napastników Hapoelu Beer Szewa była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Arbiter przyznał cztery żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gości, a zawodnikom Maccabi Tel Awiw pokazał jedną żółtą.