Liga izraelska - 8. kolejka Ligatu ha'Al: Maccabi Netanja - FC Ashdod 2-4 (1-2)

W starciu 8. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, które rozegrane zostało 26 października, zespół Maccabi Netanja przegrał z FC Ashdod 2-4 (1-2). Pojedynek odbył się na Winner Stadium w Netani.

S. Yehezkel 64'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 49 meczów zespół Maccabi Netanja wygrał 22 razy i zanotował 18 porażek oraz dziewięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Leonarda Owusu z FC Ashdod, a w 11. minucie Roi Kehata z drużyny przeciwnej.

Nieoczekiwanie piłkarze Maccabi Netanja nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 23. minucie bramkę zdobył Roi Kehat.

W 26. minucie arbiter wyrzucił z boiska Almoga Cohena z Maccabi Netanja.

Zawodnicy gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 35. minucie Jakub Sylvestr wyrównał wynik meczu.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę FC Ashdod przyniosły efekt bramkowy. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Shlomi Azulay.

Drugą połowę zespół Maccabi Netanja rozpoczął w zmienionym składzie, za Jahmira Hykę wszedł Stav Finish. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania żółtą kartką został ukarany Viki Kachlon, piłkarz gospodarzy.

Roi Kehat z Maccabi Netanja w 52. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 11. minucie. W 60. minucie Viki Kachlon został zmieniony przez Rona Ashkenaziego. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 64. minucie, w drużynie FC Ashdod za Mohammada Kna'ana wszedł Gal Aviv, a w zespole Maccabi Netanja Fatos Beciraj zmienił Guy'ego Melameda.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Ashdod w 64. minucie spotkania, gdy Sagiv Yehezkel strzelił trzeciego gola.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 75. minucie bramkę kontaktową zdobył Román Golobart.

W samej końcówce meczu żółtą kartkę dostał Nicolas Olsak z Maccabi Netanja.

Zespół Maccabi Netanja ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Shlomi Azulay ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-4.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-4.

Roei Mishpati
 75′ Román Golobart Benet
Timothy Dennis Awanyi
47′ 60′ Viki Kachlon
Nir Bardea
Tzlil Nehemia
Shlomi Yosef Azulay  42′, 90′
Yuval Sadeh
Samuel Borkai
26′ Almog Cohen
Gil Cohen
46′ Jahmir Hyka
Leonard Owusu49′
 23′ 11′ 52′ Roi Kehat
Mohammad Kna'an64′
89′ Nicolas Olsak
Ben Zion Moshel
64′ Fatos Beciraj
David Tiram
46′ Stav Finish
Firas Abu Akel
60′ Ron Ashkenazi
Gal Aviv64′
64′ Guy Melamed
Dean David70′

Shoval Gozlan75′

Zespół FC Ashdod zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał siedem celnych strzałów.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki i dwie czerwone, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.