Liga izraelska - 8. kolejka Ligatu ha'Al: Hapoel Tel Awiw - Hapoel Be'er Sheva FC 1-0 (0-0)

30 czerwca na Bloomfield Stadium w Tel Awiwie-Jafie odbył się pojedynek 8. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al pomiędzy drużynami Hapoelu Tel Awiw i Hapoelu Beer Szewa. Mecz zakończył się zwycięstwem Hapoelu Tel Awiw 1-0.

O. Dgani 66'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 43 razy. Zespół Hapoelu Tel Awiw wygrał aż 24 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko 11.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Hapoelu Beer Szewa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Kayes Ganem, a murawę opuścił Gaëtan Varenne. W 55. minucie Ofek Ovadia został zastąpiony przez Motiego Barshazkiego.

W tej samej minucie Omer Damari został zmieniony przez Shavit Mazal, co miało wzmocnić zespół Hapoelu Tel Awiw. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tomera Yosefiego na Bena Bittona oraz Lirana Cohena na Josué. W 60. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Raza Shlomę z Hapoelu Tel Awiw, a w 64. minucie Ora Dadyę z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hapoelu Tel Awiw w 66. minucie spotkania, gdy Orel Dgani zdobył z karnego pierwszą bramkę. Między 68. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Hapoelu Tel Awiw: Danny Gruper, Ilay Tamam, na ich miejsce weszli: Abbade Farhat, Doron Leidner. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Eltona Acolatsego, Davida Simão zajęli: Niv Zrihan, Netanel Askias.

W 76. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Abbade Farhata z Hapoelu Tel Awiw, a w 88. minucie Niva Zrihana z drużyny przeciwnej.

Elton Acolatse68′
 66′ (k.) Orel Dgani
Liran Cohen61′
Marvin Peersman
Or Dadya64′
60′ Raz Shlomo
Loai Taha
69′ Danny Gruper
Shir Tzedek
55′ Omer Damari
Maruwan Kabha
Michael Olaha
David Martins Simão74′
55′ Ofek Ovadia
Ramzi Safouri
Shay lee Izan
Tomer Yosefi61′
89′ Ilay Tamam
Gaëtan Antony Varenne46′
Arie Yanko
Ohad Levita
Tom Achi Mordechay
Amit Biton
89′ Doron Leidner
Ben Bitton61′
55′ Moti Barshazki
Netanel Askias74′
55′ Shavit Mazal
Ilay Madmon
Felipe Jorge Rodríguez Valla
Josué Filipe Soares Pesqueira61′
Osher Davida
Roei Avitan
69′ 76′ Abbade Farhat
Kayes Ganem46′
Ali Kna'ana
Niv Zrihan68′ 88′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Hapoelu Beer Szewa w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.