Liga izraelska - 8. kolejka Ligatu ha'Al: Hapoel Kfar Saba FC - Maccabi Hajfa 0-3 (0-1)

26 października na HaMoshava Stadium w Pétaḥu-Tiqvie odbyło się spotkanie 8. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al pomiędzy drużynami Hapoelu Kfar Saba i Maccabi Hajfa. Starcie zakończyło się zwycięstwem Maccabi Hajfa 3-0.

M. Awaed 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 31 pojedynków zespół Maccabi Hajfa wygrał 21 razy i zanotował pięć porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Maccabi Hajfa w 32. minucie spotkania, gdy Tjaronn Chery strzelił pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Maccabi Hajfa.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu żółtą kartkę dostał Noam Gamon z Hapoelu Kfar Saba. W 60. minucie Yanic Wildschut został zmieniony przez Raza Meira.

W 61. minucie żółtą kartkę dostał Liroy Zhairi, zawodnik Hapoelu Kfar Saba. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Gershon Koffie osłabiając tym samym drużynę gospodarzy. W 70. minucie w zespole Hapoelu Kfar Saba doszło do zmiany. Dan Azaria wszedł za Liroya Zhairiego.

Trener Hapoelu Kfar Saba postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Omera Fadidę i na pole gry wprowadził napastnika Yahava Afriata. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia żółtą kartkę obejrzał Neta Lavi z drużyny gości. W 83. minucie Nikita Rukavytsya został zmieniony przez Muhamada Awada, a za Doleva Hazizę wszedł na boisko Maxim Plakuschenko, co miało wzmocnić zespół Maccabi Hajfa. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Boubacara Traorego na Bena Mizana.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W 90. minucie Tjaronn Chery ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 0-2.

Prawie natychmiast Muhamad Awad wywołał eksplozję radości wśród kibiców Maccabi Hajfa, zdobywając kolejną bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku spotkania. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-3.

Ernest Olivier Bienvenu Mabouka Massoussi
60′ Noam Gamon
Sun Menachem
75′ Omer Fadida
Trent Lucas Sainsbury
67′ Gershon Koffie
Yuval Ashkenazi
Adrian Rochet
Tjaronn Chery  32′, 90′
61′ 70′ Liroy Zhairi
Neta Lavi81′
Benjamin Thomas Kuku
Dolev Haziza89′
Aviv Solomon
Nikita Vadymovych Rukavytsya83′
83′ Boubacar Faye Traorè
Jeando Fuchs
70′ Dan Azaria
Raz Meir60′
Tariko Getahon
Maxim Plakuschenko89′
83′ Ben Mizan
Mohammed Awwad83′  90′
75′ Yahav Afriat
Yarden Shua

Drużyna Maccabi Hajfa była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Maccabi Hajfa przyznał jedną żółtą.