Liga izraelska - 7. kolejka Ligatu ha'Al: Sektzia Nes Tziona FC - Beitar Jerusalem FC 0-4 (0-2)

W spotkaniu 7. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, które rozegrane zostało 19 października, jedenastka Sektzi Nes Tziona FC przegrała wysoko z Beitarem Jerozolima 0-4 (0-2). Mecz odbył się na HaMoshava Stadium w Pétaḥu-Tiqvie.

O. Zahavi 67'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Beitaru Jerozolima.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Antoine Conte wywołał eksplozję radości wśród kibiców Beitaru Jerozolima, strzelając gola w 14. minucie starcia.

W 29. minucie kartkę dostał Francisco Dutari z Sektzi Nes Tziona FC.

Zespół Sektzi Nes Tziona FC ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Beitaru Jerozolima, zdobywając kolejną bramkę. W 38. minucie wynik na 0-2 podwyższył Levi Garcia.

W 51. minucie kartkę dostał Adi Tamir, piłkarz Beitaru Jerozolima. W 59. minucie Shay Elias zastąpił Guy'ego Badasha.

W 61. minucie arbiter przyznał kartkę Romaricowi Etou-Thomaso z drużyny Sektzi Nes Tziona FC.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Beitaru Jerozolima w 61. minucie spotkania, gdy Gadi Kinda strzelił trzeciego gola. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Driesowi Wuytensowi, piłkarzowi Sektzi Nes Tziona FC.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Beitaru Jerozolima w 67. minucie spotkania, gdy Or Zahavi zdobył czwartą bramkę. Między 72. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Beitaru Jerozolima: Antoine Conte, Levi Garcia, Shlomi Azulay, na ich miejsce weszli: Shay Konstantini, Ange-Freddy Plumain, Gaëtan Varenne. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Toraiego Sihao, Itaya Ozeriego zajęli: Ouwo Maâzou, Noam Cohen.

W 78. minucie arbiter ukarał kartką Maksima Grechkina, piłkarza Beitaru Jerozolima. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-4.

Netanel Daloya
29′ Francisco Dutari
Antoine Conte  14′ 72′
59′ Shay Elias
Maksim Grechkin78′
61′ Romaric Presley Etou-Thomaso
Diogo Sousa Verdasca
78′ Itay Ozeri
Or Zahavi  67′
66′ Dries Wuytens
Ali Mohamed Muhammad Al Faz
74′ Saikou Touray
Shay Haim Konstantini72′
78′ Noam Cohen
Uri Magbo
Eylon Yerushalmi
Shalom Edri
59′ Guy Badash
Ange-Freddy Plumain76′
74′ Ouwo Moussa Maâzou
Roy Sason
Eden Shrem
Gaëtan Antony Varenne81′

Jedenastka Sektzi Nes Tziona FC miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Sektzi Nes Tziona FC, natomiast piłkarzom Beitaru Jerozolima przyznał dwie.