Liga izraelska - 7. kolejka Ligatu ha'Al: Maccabi Netanja - Hapoel Kfar Saba FC 0-1 (0-1)

2 lipca na Netanya Stadium w Netani odbyło się spotkanie 7. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al pomiędzy drużynami Maccabi Netanja i Hapoelu Kfar Saba. Mecz zakończył się zwycięstwem Hapoelu Kfar Saba 1-0.

L. Kizito 38'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 26 razy. Zespół Maccabi Netanja wygrał aż 11 razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko cztery.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Avivowi Avrahamowi z Maccabi Netanja. Była to 12. minuta pojedynku.

Jedyną bramkę meczu zdobył Luwagga Kizito dla zespołu Hapoelu Kfar Saba. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Hapoelu Kfar Saba.

Drugą połowę jedenastka Maccabi Netanja rozpoczęła w zmienionym składzie, za Aviva Avrahama wszedł Roi Kehat. W 61. minucie Itai Shor zastąpił Bena Reicherta.

W tej samej minucie Dan Azaria został zmieniony przez Gershona Koffiego, co miało wzmocnić drużynę Hapoelu Kfar Saba. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yonasa Maledego na Hena Ezrę. Trener Maccabi Netanja wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Guy'ego Melameda. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie osiem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Ron Ashkenazi. W 72. minucie Amadou Soukouna został zmieniony przez Noora Bisana, co miało wzmocnić drużynę Hapoelu Kfar Saba. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Roya Korinego na Vikiego Kachlona oraz Rotema Kellera na Andashę Molę.

W 79. minucie kartkę otrzymał Yahav Afriat z jedenastki gości. Chwilę później trener Hapoelu Kfar Saba postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Adrian Rochet, a murawę opuścił Luwagga Kizito. W tej samej minucie w zespole Hapoelu Kfar Saba doszło do zmiany. Ben Chayoun wszedł za Yahava Afriata.

W samej końcówce meczu kartkę dostał Tariko Getahon, piłkarz Hapoelu Kfar Saba. W drugiej połowie nie padły gole.

Sodiq Ololade Atanda
80′ Rotem Moshe Keller
Yevgeni Yehonatan Berkman
Mohammed Zubeidat
Noam Gamon
12′ 46′ Aviv Avraham
Itai Shor61′
71′ Ron Ashkenazi
Yahav Afriat79′ 84′
80′ Roy Korine
Aviv Solomon
63′ Yonas Malede
Amadou Soukouna72′
Tomer Tzarfati
Itamar Israeli
Alon Ginat
Shon Krindi
80′ Viki Kachlon
Tal Machlof
63′ Hen Ezra
Noor Bisan72′
46′ Roi Kehat
Ben Victor Chayoun84′
Konstantin Oikin
Gershon Koffie61′
71′ Guy Melamed
Ben Reichert61′
80′ Andasha Mola
Adrian Rochet84′

Ben Lavie

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Hapoelu Kfar Saba pokazał dwie.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.