Liga izraelska - 7. kolejka Ligatu ha'Al: Maccabi Hajfa - Hapoel Be'er Sheva FC 2-1 (1-0)

27 czerwca na Sammy Ofer Stadium w Hajfie odbyło się starcie 7. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al pomiędzy drużynami Maccabi Hajfa i Hapoelu Beer Szewa. Mecz zakończył się zwycięstwem Maccabi Hajfa 2-1.

B. Sahar 48'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 62 spotkania drużyna Maccabi Hajfa wygrała 29 razy i zanotowała 15 porażek oraz 18 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Maccabi Hajfa w 12. minucie spotkania, gdy Nikita Rukavytsya strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste trafienie w sezonie.

Po kwadransie gry żółtą kartką został ukarany Oren Biton, zawodnik gości. W 16. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Oren Biton, osłabiając drużynę Hapoelu Beer Szewa. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 15. minucie. W 22. minucie Loai Taha został zmieniony przez Seana Goldberga.

Między 36. a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Maccabi Hajfa.

Na drugą połowę drużyna Maccabi Hajfa wyszła w zmienionym składzie, za Doleva Hazizę wszedł Yanic Wildschut. Także zespół Hapoelu Beer Szewa wyszedł w zmienionym składzie, za Davida Simão wszedł Tomer Yosefi.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła wyrównująca bramka w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Ben Sahar. To już trzynaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 59. minucie w zespole Maccabi Hajfa doszło do zmiany. Maor Levi wszedł za Maxima Plakuschenka. W tej samej minucie trener Maccabi Hajfa postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Raz Meir, a murawę opuścił Ernest Mabouka.

Zawodnicy Maccabi Hajfa odpowiedzieli strzeleniem gola. W 61. minucie Sintayehu Sallalich dał prowadzenie swojej drużynie.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w zespole Hapoelu Beer Szewa doszło do zmiany. Or Dadya wszedł za Eltona Acolatsego. Trener Hapoelu Beer Szewa wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kayesa Ganema. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Ben Sahar. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Maccabi Hajfa: Sunowi Menachemowi w 63. i Ofriemu Aradowi w 67. minucie.

W 72. minucie Nikita Rukavytsya został zmieniony przez Muhamada Awada, a w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu za Sintayehu Sallalicha wszedł na boisko Suf Podgoreanu, co miało wzmocnić drużynę Maccabi Hajfa. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bena Bittona na Gaëtana Varenne'a. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Ohad Levita
67′ Ofri Arad
Elton Acolatse62′
59′ Ernest Olivier Bienvenu Mabouka Massoussi
Oren Biton15′ 16′
63′ Sun Menachem
Shir Tzedek
59′ Maxim Plakuschenko
Ilay Madmon
 61′ 90′ Sintayehu Sallalich
David Martins Simão36′ 46′
37′ 46′ Dolev Haziza
Josué Filipe Soares Pesqueira
 12′ 72′ Nikita Vadymovych Rukavytsya
Sean Goldberg22′
59′ Maor Levi
Ramzi Safouri
59′ Raz Meir
Tomer Yosefi46′
72′ Mohammed Awwad
Kayes Ganem62′
90′ Suf Podgoreanu
Gaëtan Antony Varenne80′
46′ Yanic Wildschut
Niv Zrihan

Zespół Maccabi Hajfa zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter przyznał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Hapoelu Beer Szewa, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników.