Liga izraelska - 7. kolejka Ligatu ha'Al: Maccabi Hajfa - Hapoel Be'er Sheva FC 3-1 (2-1)

W spotkaniu 7. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, które rozegrane zostało 6 maja, drużyna Maccabi Hajfa wygrała z Hapoelem Beer Szewa 3-1 (2-1).

H. Maman 26'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 56 razy. Zespół Maccabi Hajfa wygrał aż 25 razy, zremisował 18, a przegrał tylko 13.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Johnowi Ogu z zespołu gości. Była to 19. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hapoelu Beer Szewa w 26. minucie spotkania, gdy Hanan Maman strzelił pierwszego gola.

Wysiłki podejmowane przez zespół Maccabi Hajfa w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Nikita Rukavytsya. To już dziewiąte trafienie tego piłkarza w sezonie.

Prawie natychmiast Shon Weissman wywołał eksplozję radości wśród kibiców Maccabi Hajfa, zdobywając kolejną bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 49. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Shon Weissman z Maccabi Hajfa. W 60. minucie Michael Ohana został zmieniony przez Bena Sahara.

W 63. minucie Nikita Rukavytsya został zmieniony przez Yardena Shuę, a za Ernesta Maboukę wszedł na boisko Mohammad Abu, co miało wzmocnić jedenastkę Maccabi Hajfa. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Miguela Vitora na Tomera Yosefiego. W 73. minucie kartkę dostał Sun Menachem z Maccabi Hajfa. Trener Hapoelu Beer Szewa wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Edena Ben Basata. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Nigel Hasselbaink.

Na dwie minuty przed zakończeniem meczu kartkę dostał Hatem Elhamed, piłkarz gości. W 89. minucie w drużynie Maccabi Hajfa doszło do zmiany. Allyson wszedł za Kerima Freia. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Hatem Abd Elhamed88′
67′ Ernest Olivier Bienvenu Mabouka Massoussi
Miguel Ângelo Leonardo Vitor68′
73′ Sun Menachem
Loai Taha
89′ Kerim Frei Koyunlu
John Ogochukwu Ogu19′
 44′ 63′ Nikita Vadymovych Rukavytsya
Nigel Hasselbaink79′
 45′, 49′ Shon Zalman Weissman
Michael Ohana60′
Omri Glazer
Ariel Harush
Rami Gershon
Ben Turgeman
67′ Mohammad Abu Fani
Shir Tzedek
89′ Allyson Aires dos Santos
Tomer Yosefi68′
Roi Kehat
Eden Ben Basat79′
Mohammed Awwad
Haim Yagil Ohana
63′ Yarden Shua
Ben Sahar60′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.