Liga izraelska - 7. kolejka Ligatu ha'Al: Hapoel Tel Awiw - Hapoel Kfar Saba FC 2-1 (0-1)

19 października na Bloomfield Stadium w Tel Awiwie-Jafie odbyło się spotkanie 7. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al pomiędzy drużynami Hapoelu Tel Awiw i Hapoelu Kfar Saba. Starcie zakończyło się zwycięstwem Hapoelu Tel Awiw 2-1.

A. Solomon 30'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 35 razy. Drużyna Hapoelu Tel Awiw wygrała aż 17 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko dziewięć.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Hapoel Kfar Saba: Sodiqowi Atandzie w 10. i Liroyowi Zhairiemu w 25. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hapoelu Kfar Saba w 30. minucie spotkania, gdy Aviv Solomon zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Hapoelu Kfar Saba.

W 57. minucie w drużynie Hapoelu Tel Awiw doszło do zmiany. Nir Lax wszedł za Emmanuela Boatenga. W 62. minucie za Omriego Altmana wszedł Shahar Hirsh.

Dopiero w drugiej połowie Shahar Hirsh wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hapoelu Tel Awiw, strzelając gola w 86. minucie pojedynku. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Nir Lax z zespołu gospodarzy. Była to 88. minuta spotkania.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W doliczonej drugiej minucie pojedynku na listę strzelców wpisał się Omer Damari.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Sodiq Ololade Atanda10′
57′ Emmanuel Boateng
Tal Machlof67′
74′ Idan Cohen
Tom Shelach
Marvin Peersman
Omer Fadida83′
Raz Shlomo
Gershon Koffie
62′ Omri Altman
Adrian Rochet
Maor Bar Buzaglo
Liroy Zhairi25′ 63′
Stefan Spirovski
Benjamin Thomas Kuku
 90′ Omer Damari
Noam Gamon
74′ Danny Gruper
Ben Mizan
62′  86′ Shahar Hirsh
Kevin Reinstein63′
57′ 88′ Nir Lax
Yahav Afriat83′
Ali Kna'ana
Richárd Vernes

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.