Liga izraelska - 7. kolejka Ligatu ha'Al: Hapoel Beer Szewa - IK Shmona 2-1 (1-0)

W meczu 7. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, który rozegrany został 19 października, drużyna Hapoelu Beer Szewa zwyciężyła z IK Shmona 2-1 (1-0). Starcie odbyło się na Yaakov Turner Toto Stadium w Beer Szewie.

C. Sheridan 66'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 37 pojedynków jedenastka Hapoelu Beer Szewa wygrała 15 razy i zanotowała 11 porażek oraz 11 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między piątą a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom IK Shmona i jedną drużynie przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze Hapoelu Beer Szewa otworzyli wynik. W 43. minucie na listę strzelców wpisał się Ben Sahar. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Hapoelu Beer Szewa.

W 55. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ziva Morgana z IK Shmona, a w 58. minucie Davida Keltjensa z drużyny przeciwnej. W 61. minucie Ramzi Safouri został zmieniony przez Tomera Yosefiego.

W 63. minucie w jedenastce IK Shmona doszło do zmiany. Omer Lako wszedł za Muhamada Shakera.

Piłkarze gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 66. minucie gola wyrównującego strzelił Cillian Sheridan. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W następstwie utraty bramki trener Hapoelu Beer Szewa postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Davida Keltjensa i na pole gry wprowadził napastnika Niva Zrihana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. W 76. minucie Cillian Sheridan został zmieniony przez Yoela Abuhatzerę, a za Seguna Adeniyiego wszedł na boisko John Ruiz, co miało wzmocnić jedenastkę IK Shmona. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Josué na Hanana Mamana.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 86. minucie Nigel Hasselbaink dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Loaiemu Taże z drużyny gospodarzy. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Marcus Plínio Diniz Paixão
90′ Loai Taha
Shemor Tza'adon19′
58′ 68′ David Yair Keltjens
Silas Araujo da Silva
61′ Ramzi Safouri
Eden Karzev41′
Eden Shamir
Segun James Adeniyi34′ 85′
5′ 77′ Josué Filipe Soares Pesqueira
Ismaeel Ryan
 86′ Nigel Hasselbaink
Muhamad Shaker63′
 43′ Ben Sahar
Samuel Bar On
77′ Hanan Maman
Shay Golan
Jimmy Marín
Omer Lakau63′
61′ Tomer Yosefi
Yoel Abuhatzera76′
68′ Niv Zrihan
John Jairo Ruiz Barrantes85′

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Hapoelu Beer Szewa, natomiast zawodnikom gości pokazał cztery.