Liga izraelska - 7. kolejka Ligatu ha'Al: FC Ashdod - Maccabi Tel Awiw 0-1 (0-0)

21 października na Yud-Alef Stadium w Aszdodzie odbyło się starcie 7. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al pomiędzy drużynami FC Ashdod i Maccabi Tel Awiw. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Maccabi Tel Awiw 1-0.

C. Ofoedu 70'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 57 spotkań zespół Maccabi Tel Awiw wygrał 33 razy i zanotował 11 porażek oraz 13 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FC Ashdod: Benowi Moshlowi w 7. i Nirowi Bardei w 44. minucie.

W 59. minucie Nick Blackman został zmieniony przez Matana Hozeza. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole FC Ashdod doszło do zmiany. Shlomi Azulay wszedł za Jakuba Sylvestra.

Jedyną bramkę meczu dla Maccabi Tel Awiw zdobył Chikeluba Ofoedu w 70. minucie. W 72. minucie w drużynie FC Ashdod doszło do zmiany. Ya'akov Berihon wszedł za Zohara Zasna.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Saborit i Ya'akovowi Berihonowi. Chwilę później trener Maccabi Tel Awiw postanowił wzmocnić linię napadu i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Chikelubę Ofoedu. Na boisko wszedł Itay Shechter, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Dean David został zmieniony przez Shovala Gozlana, co miało wzmocnić zespół FC Ashdod. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dora Michę na Eyala Golasę w 89. minucie.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Maccabi Tel Awiw: Danowi Glazerowi w 84. i Itayowi Shechterowi w tej samej minucie.

Jair Amador Silos
44′ Nir Bardea
Andre Geraldes
40′ Firas Abu Akel
Dan Leon Glazer84′
72′ Zohar Zasno
Dor Micha89′
78′ Dean David
Nick Blackman59′
7′ Ben Zion Moshel
Yonatan Cohen
65′ Jakub Sylvestr
Shahar Piven-Bachtiar
65′ Shlomi Yosef Azulay
Eyal Golasa89′
72′ 73′ Ya'akov Berihon
Omer Atzili
Samuel Borkai
Matan Hozez59′
78′ Shoval Gozlan
Itay Menachem Shechter78′ 89′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.