Liga izraelska - 7. kolejka Ligatu ha'Al: FC Ashdod - Hapoel Hadera Shulam Shwartz FC 3-1 (2-0)

W starciu 7. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, które rozegrane zostało 2 lipca, zespół FC Ashdod zwyciężył z Hapoelem Hadera 3-1 (2-0). Pojedynek odbył się na Yud-Alef Stadium w Aszdodzie.

R. Zikri 54'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Hapoelu Hadera wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Shlomi Azulay wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Ashdod , strzelając gola w czwartej minucie meczu. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka FC Ashdod, zdobywając kolejną bramkę. W dziewiątej minucie na listę strzelców wpisał się Sagiv Yehezkel. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Hapoel Hadera: Menashe Zalce w 25. i George'owi Fochive'owi w 29. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna FC Ashdod wyszła w zmienionym składzie, za Rona Shushana wszedł Omer Egozi. Trener Hapoelu Hadera postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Eliel Peretz, a murawę opuścił Menashe Zalka.

Na drugą połowę jedenastka Hapoelu Hadera wyszła w zmienionym składzie, za Yehonatana Leviego, George'a Fochive'a weszli Amit Mor, Roei Zikri.

Piłkarze Hapoelu Hadera w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Bramkę na 2-1 w 54. minucie zdobył Roei Zikri.

Kibice FC Ashdod nie mogli już doczekać się wprowadzenia Renana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Sagiv Yehezkel. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić trzecią bramkę. W 59. minucie w zespole FC Ashdod doszło do zmiany. Idan Dahan wszedł za Yoniego Sisaya.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Ashdod w 60. minucie spotkania, gdy Idan Dahan strzelił trzeciego gola. W 67. minucie Dean David zastąpił Mohammada Kna'ana.

W 70. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Shlomiego Azulaya z FC Ashdod, a w 85. minucie Diyę Lababidi z drużyny przeciwnej. W 70. minucie Austine Ejide został zmieniony przez Adiego Tabechnika, a za Gilada Avramova wszedł na boisko Alon Dery, co miało wzmocnić drużynę Hapoelu Hadera. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Firasa Abu na Hamzę Mawasiego. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Yahav Gurfinkel
82′ Firas Abu Akel
Diya Lababidi85′
 4′ 70′ Shlomi Yosef Azulay
Mohammad Abu Fani
Roei Gordana
George Fochive29′ 46′
59′ Yoni Sisay
Yehonatan Levi46′
Zohar Zasno
Lucielmo Palhano Soares
67′ Dean David
Wassam Rabah
 9′ 59′ Sagiv Shalom Yehezkel
Menashe Zalka25′ 46′
46′ Omer Egozi
Adi Tabechnik70′
Nir Hasson
Alon Avrham Dery82′
Naor Abudi
Rotem Haguel
59′ Renan Carvalho Areias
Dan Lugassy
Mor Edri
Amit Mor46′
59′  60′ Idan Aharon Dahan
Eliel Peretz46′
67′ Mohammad Kna'an
Ben Yosefi
82′ Hamza Mawasi
Omer Yones

Roei Zikri46′  54′

Piłkarze FC Ashdod dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.