Liga izraelska - 7. kolejka Ligatu Al: Maccabi Tel Awiw - Bnei Yehuda Tel Aviv FC 2-3 (1-1)

W meczu 7. kolejki izraelskiej Ligatu Al, który rozegrany został 5 maja, zespół Maccabi Tel Awiw przegrał z Bnei Tel Awiw 2-3 (1-1).

F. Mulić 82'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 71 razy. Jedenastka Maccabi Tel Awiw wygrała aż 36 razy, zremisowała 13, a przegrała tylko 22.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Danowi Glazerowi z Maccabi Tel Awiw. Była to pierwsza minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bnei Tel Awiw w 25. minucie spotkania, gdy Dolev Haziza strzelił pierwszego gola.

Zawodnicy Maccabi Tel Awiw nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 45. minucie Yonatan Cohen wyrównał wynik meczu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener Maccabi Tel Awiw postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Chikeluba Ofoedu, a murawę opuścił Dan Glazer. W 51. minucie za Dora Michę wszedł Eli Dasa.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Dor Peretz. To już siódme trafienie tego piłkarza w sezonie.

Kibice Bnei Tel Awiw nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dora Jana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 24 razy i ma na koncie aż trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Amit Zaneti. Posunięcie trenera było słuszne. Dora Jana zdobył wyrównującą bramkę w 72. minucie spotkania. W tej samej minucie kartkę obejrzał Tamabi Sages z zespołu gości.

Jedenastka gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W tej samej minucie gola wyrównującego strzelił Dor Jan.

W 80. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Avrahama Rikana z Maccabi Tel Awiw, a w 82. minucie Fejsala Mulicia z drużyny przeciwnej.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Bnei Tel Awiw przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie wynik ustalił Fejsal Mulić.

W 88. minucie arbiter ukarał kartką Matana Baltaksę, zawodnika gości. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-3.

Dan Mori
1′ 46′ Dan Leon Glazer
Yuval Ashkenazi
51′ Dor Micha
Matan Baltaksa88′
 57′ Dor Peretz
Tamabi Sages72′
80′ Avraham Rikan
Dolev Haziza  25′
 45′ Yonatan Cohen
Jakub Sylvestr66′
Itay Menachem Shechter
Amit Zaneti66′
Daniel Peretz
Yehonatan Shabi
51′ Elazar Dasa
Dor Jan66′  72′
46′ Chikeluba Francis Ofoedu
Fejsal Mulić66′  82′ 82′

Przewaga zespołu Maccabi Tel Awiw w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia wręczył dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Bnei Tel Awiw pokazał trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

Natomiast zespół Bnei Tel Awiw w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.