Liga izraelska - 6. kolejka Ligatu ha'Al: Hapoel Tel Awiw - Maccabi Hajfa 1-3 (0-2)

W meczu 6. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, który rozegrany został 23 czerwca, drużyna Hapoelu Tel Awiw przegrała z Maccabi Hajfa 1-3 (0-2). Starcie odbyło się na Bloomfield Stadium w Tel Awiwie-Jafie.

M. Awaed 76'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 73 spotkania zespół Maccabi Hajfa wygrał 34 razy i zanotował 19 porażek oraz 20 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu zespół gości trafił do bramki rywala. W pierwszych minutach spotkania na listę strzelców wpisał się Sintayehu Sallalich.

Jedenastka Hapoelu Tel Awiw ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 43. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Tjaronn Chery. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Drugą połowę jedenastka Hapoelu Tel Awiw rozpoczęła w zmienionym składzie, za Emmanuela Boatenga wszedł Amit Meir. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu sędzia pokazał kartkę Amitowi Meirowi z zespołu gospodarzy.

Chwilę później trener Maccabi Hajfa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Raz Meir, a murawę opuścił Sintayehu Sallalich. W tej samej minucie w drużynie Maccabi Hajfa doszło do zmiany. Yanic Wildschut wszedł za Ernesta Maboukę. A kibice Hapoelu Tel Awiw nie mogli już doczekać się wprowadzenia Motiego Barshazkiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Shavit Mazal. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić pierwszego gola.

W tej samej minucie Marvin Peersman został zmieniony przez Oshera Davidę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Maccabi Hajfa w 76. minucie spotkania, gdy Muhamad Awad zdobył trzecią bramkę. To już piąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 80. minucie Omri Altman został zmieniony przez Dannego Grupera, co miało wzmocnić jedenastkę Hapoelu Tel Awiw. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ofriego Arada na Ramiego Gershona. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Maccabi Hajfa: Necie Lavi w 85. minucie i Trentowi Sainsbury'emu w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie bramkę pocieszenia zdobył Danny Gruper.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-3.

Ofri Arad81′
46′ Emmanuel Boateng
Ernest Olivier Bienvenu Mabouka Massoussi61′
Doron Leidner
Sun Menachem
61′ Marvin Peersman
Trent Lucas Sainsbury90′
Raz Shlomo
Tjaronn Chery  43′
80′ Omri Altman
Neta Lavi85′
72′ Maor Bar Buzaglo
Maxim Plakuschenko72′
61′ Shavit Mazal
Rami Gershon81′
61′ Moti Barshazki
Ayid Habashi
80′  90′ Danny Gruper
Ikouwem Udo Utin
46′ 60′ Amit Meir
Maor Levi72′
Felipe Jorge Rodríguez Valla
Raz Meir61′
72′ Omer Damari
Mohammed Awaed72′  76′
61′ Osher Davida
Suf Podgoreanu
Ilay Tamam
Yanic Wildschut61′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność zespołu Maccabi Hajfa, który potrzebował tylko czterech celnych strzałów, żeby trzy razy pokonać bramkarza rywali.

Zawodnicy Hapoelu Tel Awiw obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.