Liga izraelska - 6. kolejka Ligatu ha'Al: Hapoel Hadera - Hapoel Ra'anana 2-2 (2-1)

27 czerwca na Netanya Stadium w Netani odbyło się spotkanie 6. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al pomiędzy drużynami Hapoelu Hadera i Hapoelu Ra'anana. Pojedynek zakończył się remisem 2-2.

E. Ansah 53'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu zespół Hapoelu Hadera objął prowadzenie. W pierwszych minutach starcia na listę strzelców wpisał się Lucio Maranhão. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Zawodnicy Hapoelu Ra'anana otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 14. minucie bramkę wyrównującą zdobył Or Dasa.

Piłkarze Hapoelu Hadera odpowiedzieli strzeleniem gola. W 27. minucie Menashe Zalka dał prowadzenie swojej drużynie.

W 34. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Hagaiego Goldenberga z Hapoelu Hadera, a w 39. minucie Davida Mateosa z drużyny przeciwnej. W 40. minucie za Snira Shokera wszedł Benny Golan. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Hapoelu Ra'anana rozpoczął w zmienionym składzie, za Karema Arshida wszedł Itay Katzav.

Trzeba było trochę poczekać, aby Eugene Ansah wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hapoelu Ra'anana, zdobywając kolejną bramkę w 53. minucie spotkania. Trener Hapoelu Hadera wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Eliela Peretza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż dziewięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Gilad Avramov.

W 56. minucie w drużynie Hapoelu Hadera doszło do zmiany. Amit Mor wszedł za Yehonatana Leviego. Chwilę później trener Hapoelu Ra'anana postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Lior Berkovic, a murawę opuścił Ben Savir. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie dostał Menashe Zalka z zespołu Hapoelu Hadera. Była to 73. minuta pojedynku.

W 78. minucie Or Dasa został zmieniony przez Roeiego Levy'ego, a za Roeiego Hermana wszedł na boisko Idan Shemesh, co miało wzmocnić drużynę Hapoelu Ra'anana. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Roeiego Zikriego na Bena Yosefiego. Na siedem minut przed zakończeniem meczu czerwoną kartkę obejrzał Ido Ben Yosef, tym samym zespół Hapoelu Ra'anana musiał końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. W 86. minucie w drużynie Hapoelu Hadera doszło do zmiany. Omer Yones wszedł za Menashe Zalkę.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Niv Antman
56′ Gilad Avramov
Ido Ben Yosef83′
34′ Hagai Goldenberg
Roei Herman78′
56′ Yehonatan Levi
Ben Savir60′
 4′ Lucielmo Palhano Soares
Snir Shoker40′
Wassam Rabah
Eugene Ansah  53′
 27′ 73′ 86′ Menashe Zalka
Karem Arshid46′
79′ Roei Zikri
Benny Golan40′
56′ Amit Mor
Roei Levy78′
56′ Eliel Peretz
Divine Naah
79′ Ben Yosefi
Idan Shemesh78′
86′ Omer Yones
Itay Katzav46′

Przewaga zespołu Hapoelu Hadera w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Hapoelu Hadera w pierwszej połowie, w drugiej również jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną czerwoną.

Zespół Hapoelu Hadera w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Hapoelu Ra'anana dokonała pięciu zmian.