Liga izraelska - 6. kolejka Ligatu Al: Hapoel Haifa FC - Maccabi Petah Tikva 0-3 (0-2)

4 maja odbył się pojedynek 6. kolejki izraelskiej Ligatu Al pomiędzy drużynami Hapoelu Haifa i Maccabi Petah. Mecz zakończył się zwycięstwem Maccabi Petah 3-0.

T. Baribo 75'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 44 starcia zespół Hapoelu Haifa wygrał 16 razy i zanotował 13 porażek oraz 15 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Maccabi Petah w siódmej minucie spotkania, gdy Idan Ahadnani zdobył pierwszą bramkę.

Zespół Hapoelu Haifa ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 26. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Armando Cooper.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Shlomiemu Azulayowi z jedenastki gospodarzy. Była to 31. minuta pojedynku. Trener Hapoelu Haifa wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Guy'ego Hadidę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Ness Zamir. W 34. minucie Shlomi Azulay zastąpił Dudu Bitona.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 46. minucie Liran Serdal został zmieniony przez Hena Dilmoniego, co miało wzmocnić zespół Hapoelu Haifa. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yuvala Shabtaiego na Itaya Takę w 67. minucie. W 57. minucie kartką został ukarany Nissim Kapiloto, zawodnik gospodarzy.

Dopiero w drugiej połowie Thai Baribo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Maccabi Petah, zdobywając kolejną bramkę w 75. minucie starcia. To już siódme trafienie tego piłkarza w sezonie.

Niedługo później trener Maccabi Petah postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Francka-Yvesa Bambocka wszedł Omer Danino, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Maccabi Petah utrzymać prowadzenie. W 90. minucie kartkę otrzymał Omer Danino z Maccabi Petah. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-3.

Itzhak Gigi
57′ Nissim Kapiloto
Franck-Yves Bambock86′
31′ 34′ Shlomi Yosef Azulay
Armando Enrique Cooper Whitaker  26′
46′ Liran Serdal
Gidi Kanyuk
Gil Vermouth
Yuval Shabtai67′
34′ Ness Nissim Zamir
Thai Baribo  75′
Matan Hozez
Ofir Mizrachi
Ernestas Szetkus
Yosi Ginzburg
46′ Hen Dilmoni
Liel Abada
34′ Guy Hadida
Eli Elbaz
34′ Dudu Biton
Barat Taba

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy wykorzystał wszystkie zmiany.

Natomiast jedenastka Maccabi Petah w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.