Liga izraelska - 6. kolejka Ligatu Al: Hapoel Hadera - Maccabi Tel Awiw 0-1 (0-0)

27 kwietnia w Netani odbyło się starcie 6. kolejki izraelskiej Ligatu Al pomiędzy drużynami Hapoelu Hadera i Maccabi Tel Awiw. Mecz zakończył się zwycięstwem Maccabi Tel Awiw 1-0.

Dor Peretz 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Maccabi Tel Awiw wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Już w pierwszych minutach drużyna Maccabi Tel Awiw próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Maccabi Tel Awiw wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dora Michę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Avraham Rikan. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięską bramkę. W 59. minucie Maksim Grechkin został zmieniony przez Vitalego Ganona.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Maccabi Tel Awiw doszło do zmiany. Chikeluba Ofoedu wszedł za Omera Atzilego. Po chwili trener Hapoelu Hadera postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Dovev Gabay, a murawę opuścił Eylon Almog. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 83. minucie, arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Sheranowi Yeiniemu i Vitalemu Ganonowi.

W 84. minucie Itay Shechter został zmieniony przez Yonatana Cohena, co miało wzmocnić zespół Maccabi Tel Awiw. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Eliela Peretza na Yarina Davida. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Eden Karzev osłabiając tym samym drużynę Hapoelu Hadera.

Dopiero pod koniec meczu Dor Peretz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Maccabi Tel Awiw, strzelając gola w czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku meczu. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Daniel Miller Tenenbaum
59′ Maksim Grechkin
Dan Leon Glazer
90′ Eden Karzev
Dor Peretz  90′
88′ Eliel Peretz
Avraham Rikan46′
72′ Eylon Haim Almog
Predrag Rajković
88′ Yarin David Perez
Jair Amador Silos
59′ 83′ Vitali Ganon
Ofir Davidzada
Elias Zana
Dor Micha46′
72′ Dovev Gabay
Nadav Aviv Nidam
Kelede Nathan Oduwa
Yonatan Cohen84′
Menashe Zalka
Chikeluba Francis Ofoedu65′

Zespół Maccabi Tel Awiw był w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Hapoelu Hadera dostali w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.