Liga izraelska - 6. kolejka Ligatu Al: Beitar Jerusalem FC - FC Ashdod 2-3 (1-0)

4 maja w Jerozolimie odbyło się spotkanie 6. kolejki izraelskiej Ligatu Al pomiędzy drużynami Beitaru Jerozolima i FC Ashdod. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Ashdod 3-2.

S. Yehezkel 76'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 59 razy. Zespół Beitaru Jerozolima wygrał aż 26 razy, zremisował 19, a przegrał tylko 14.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między szóstą a 23. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Beitaru Jerozolima i jedną drużynie przeciwnej.

Nieoczekiwanie to zawodnicy Beitaru Jerozolima otworzyli wynik. W 39. minucie Gaëtan Varenne dał prowadzenie swojej drużynie.

W 41. minucie arbiter wręczył kartkę Deanowi Davidowi z jedenastki gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Beitaru Jerozolima.

Na drugą połowę drużyna FC Ashdod wyszła w zmienionym składzie, za Aviva Solomona wszedł Filip Knežević. W 52. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Tala Ben Haima z Beitaru Jerozolima, a w 56. minucie Obeidę Khattab z drużyny przeciwnej.

W 57. minucie Antoine Conte zastąpił Tala Kahilę. Chwilę później trener FC Ashdod postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Ben Reichert, a murawę opuścił Obeida Khattab. Ben Reichert bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jednego gola. Była to jego pierwsza bramka w tegorocznych rozgrywkach. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartką został ukarany Ben Moshel, piłkarz FC Ashdod.

W 63. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Beitaru Jerozolima Dan Einbinder.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Ashdod w 65. minucie spotkania, gdy Ben Reichert strzelił drugiego gola. W 69. minucie sędzia ukarał kartką Bena Reicherta, piłkarza gości.

Kibice Beitaru Jerozolima nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ya'akova Berihona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Lior Inbrum. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kontaktowego gola. Na kwadrans przed zakończeniem meczu w zespole FC Ashdod doszło do zmiany. Issoumaila Lingane wszedł za Deana Davida.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół FC Ashdod, zdobywając kolejną bramkę. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Sagiv Yehezkel.

Zawodnicy Beitaru Jerozolima szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 80. minucie wynik ustalił Maor Buzaglo.

W doliczonym czasie gry kartkę dostał Roei Gordana z FC Ashdod. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Beitaru Jerozolima doszło do zmiany. Mihai Voduț wszedł za Yossiego Benayouna. Zespołowi Beitaru Jerozolima zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny FC Ashdod.

Yoav Pini Gerafi
52′ Tal Ben Haim
Nir Bardea
57′ Antoine Conte
Obeida Khattab56′ 59′
17′ Or Zahavi
Dan Biton
90′ Yossi Shai Benayoun
Roei Gordana90′
 80′ Maor Bar Buzaglo
Romain Jacques Habran23′
63′ (samob.) Dan Einbinder
Leonard Owusu
74′ Or Inbrum
Dean David41′ 76′
David Yair Keltjens
Ben Zion Moshel62′
6′ Ofir Kriaf
Aviv Solomon46′
 39′ Gaëtan Antony Varenne
Sagiv Shalom Yehezkel  76′
David Goresh
Roei Mishpati
57′ Tal Kahila
Itzhak Manamto Asefa
Samuel Benjamin Elias Scheimann
Yaniv Brik
74′ Ya'akov Berihon
Filip Knežević46′
Afonso Miguel Castro Vilhena Taira
Issoumaila Lingane76′
Gadi Kinda
Ben Reichert59′  65′ 69′
90′ Mihai Voduț
Seybou Koita

Przewaga jedenastki Beitaru Jerozolima w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki piłkarzom FC Ashdod, natomiast w drugiej cztery. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną mniej.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.