Liga izraelska - 5. kolejka Ligatu ha'Al: Sektzia Nes Tziona FC - Bnei Yehuda Tel Aviv FC 0-0

W spotkaniu 5. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, które rozegrane zostało 24 czerwca, zespół Sektzi Nes Tziona FC zremisował z Bnei Tel Awiw 0-0. Pojedynek odbył się na National Stadium Ramat Gan w Ramacie Gan.

5. kolejka Izrael - Ligat ha'Al
2020-06-24 19:15 | Stadion: National Stadium Ramat Gan | Arbiter: O. Grinfeeld
Sektzia Nes Tziona FC
Bnei Yehuda Tel Aviv FC
0
0

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 17. a 34. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Bnei Tel Awiw i jedną drużynie przeciwnej.

Drugą połowę jedenastka Bnei Tel Awiw rozpoczęła w zmienionym składzie, za Matana Lazmiego wszedł Dor Jan. W 53. minucie za Elada Shahafa wszedł Jahmir Hyka.

Trener Sektzi Nes Tziona FC postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Dora Kochava i na pole gry wprowadził napastnika Guy'ego Badasha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Chwilę później trener Bnei Tel Awiw postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Amit Zaneti, a murawę opuścił Ayi Kangani. Między 56. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Bnei Tel Awiw: Roei Ben Shimon, Matija Ljujić, Shay Mazor, na ich miejsce weszli: Mohammad Ghadir, Shay Golan, Eitan Velblum. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ouwa Maâzou, Raza Steina zajęli: Eial Strahman, Sahar Levi.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Allyson z Bnei Tel Awiw. Była to 73. minuta starcia.

Matan Baltaksa
53′ Dor Kochav
Matan Ariel Lazmi34′ 46′
Sabien Lilaj
Matija Ljujić70′
Raz Nachmias
Tamabi Sages29′
17′ 53′ Elad Shahaf
Roei Ben Shimon56′
70′ Ouwo Moussa Maâzou
Avishay Cohen
89′ Raz Stein
Shay Golan70′
53′ Jahmir Hyka
Joseph Mensah
Liel Tsana
Eitan Velblum82′
53′ Guy Badash
Mohammad Ghadir56′
89′ Sahar Levi
Dor Jan46′
70′ Eyal Strahman
Mihlali Samson Mayambela
Amnon Tadale
Amit Zaneti56′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Sektzi Nes Tziona FC, a piłkarzom Bnei Tel Awiw pokazał trzy.

Drużyna Sektzi Nes Tziona FC w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka Bnei Tel Awiw w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.