Liga izraelska - 5. kolejka Ligatu ha'Al: Hapoel Tel Awiw - Maccabi Tel Awiw 0-2 (0-0)

W starciu 5. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, które rozegrane zostało 20 czerwca, drużyna Hapoelu Tel Awiw przegrała z Maccabi Tel Awiw 0-2 (0-0). Mecz odbył się na Bloomfield Stadium w Tel Awiwie-Jafie.

E. Almog 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 76 pojedynków jedenastka Maccabi Tel Awiw wygrała 29 razy i zanotowała 26 porażek oraz 21 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między dziewiątą a 30. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Maccabi Tel Awiw i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Maccabi Tel Awiw wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Eylona Almoga. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Yonatan Cohen. Posunięcie trenera było słuszne. Eylona Almoga zdobył kolejną bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku spotkania. W 60. minucie Shavit Mazal został zmieniony przez Alego Kna'anę.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Shaharowi Pivenowi-Bachtiarowi z Maccabi Tel Awiw. Była to 62. minuta starcia. W 69. minucie boisko opuścili piłkarze Maccabi Tel Awiw: Dor Peretz, Nick Blackman, a na ich miejsce weszli Eyal Golasa, Itay Shechter.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Maccabi Tel Awiw w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 72. minucie Avraham Rikan dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Trener Hapoelu Tel Awiw postanowił zagrać agresywniej. W 89. minucie zmienił obrońcę Emmanuela Boatenga i na pole gry wprowadził napastnika Oshera Davidę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W doliczonej pierwszej minucie meczu na listę strzelców wpisał się Eylon Almog.

Dwie minuty później w drużynie Maccabi Tel Awiw doszło do zmiany. Parfait Guiagon wszedł za Avrahama Rikana. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Jair Amador Silos30′
89′ Emmanuel Boateng
Maor Kandil79′
Orel Dgani
Shahar Piven-Bachtiar62′
77′ Doron Leidner
Enric Saborit Teixidor
Raz Shlomo
Sheran Yeini
Omri Altman
Dan Leon Glazer
89′ Moti Barshazki
Eyal Golasa69′
9′ 60′ Shavit Mazal
Avraham Rikan  72′ 28′ 90′
77′ Amit Meir
Yonatan Cohen46′
Shay lee Izan
Itay Menachem Shechter69′
Moein Halbi
Andreas Gianniotis
77′ Marvin Peersman
Ofir Davidzada
Maor Bar Buzaglo
Andre Geraldes79′
Danny Gruper
Eitan Tibi
89′ Felipe Jorge Rodríguez Valla
Parfait Guiagon90′
89′ Osher Davida
Nadav Aviv Nidam
Abbade Farhat
Dor Peretz69′
60′ Ali Kna'ana
Eylon Haim Almog46′  90′
77′ Ilay Tamam
Nick Blackman69′

Wyjątkowa nieporadność napastników Hapoelu Tel Awiw była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Zawodnicy Hapoelu Tel Awiw otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.