Liga izraelska - 5. kolejka Ligatu ha'Al: Hapoel Be'er Sheva FC - Maccabi Hajfa 0-1 (0-0)

20 czerwca na Yud-Alef Stadium w Aszdodzie odbył się pojedynek 5. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al pomiędzy drużynami Hapoelu Beer Szewa i Maccabi Hajfa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Maccabi Hajfa 1-0.

S. Sallalich 76'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 61 starć jedenastka Maccabi Hajfa wygrała 28 razy i zanotowała 15 porażek oraz 18 remisów.

Od pierwszych minut zespół Maccabi Hajfa zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Hapoelu Beer Szewa była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 49. minucie kartką został ukarany Shir Tzedek, zawodnik Hapoelu Beer Szewa. W 58. minucie za Niva Zrihana wszedł Josué.

A trener Maccabi Hajfa wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Sintayehu Sallalicha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Yanic Wildschut. Posunięcie trenera było słuszne. Sintayehu Sallalicha strzelił zwycięskiego gola w 76. minucie spotkania. Chwilę później trener Hapoelu Beer Szewa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Naor Sabag, a murawę opuścił Ramzi Safouri.

Jedyną bramkę meczu dla Maccabi Hajfa zdobył Sintayehu Sallalich w 76. minucie. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Necie Laviemu z drużyny Maccabi Hajfa.

Trent Sainsbury
49′ Shir Tzedek
Tjaronn Chery
Maruwan Kabha
Neta Lavi90′
63′ Ramzi Safouri
Maxim Plakuschenko
75′ Tomer Yosefi
Dolev Haziza77′
63′ Ben Sahar
Nikita Vadymovych Rukavytsya90′
58′ Niv Zrihan
Ibrahim Jauabra
75′ Netanel Askias
Maor Levi
Ilay Madmon
Sintayehu Sallalich61′  76′
63′ Naor Sabag
Mohammed Awaed77′
58′ Josué Filipe Soares Pesqueira
Stav Nachmani
63′ Kayes Ganem
Suf Podgoreanu90′

Jedenastka Maccabi Hajfa zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 11 celnych strzałów.

Jedenastka Maccabi Hajfa zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Zespół Hapoelu Beer Szewa w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka Maccabi Hajfa w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.