Liga izraelska - 5. kolejka Ligatu ha'Al: FC Ashdod - Hapoel Kfar Saba FC 2-3 (1-2)

W spotkaniu 5. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, które rozegrane zostało 24 czerwca, zespół FC Ashdod przegrał z Hapoelem Kfar Saba 2-3 (1-2). Starcie odbyło się na Yud-Alef Stadium w Aszdodzie.

L. Kizito 52'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Jedenastka FC Ashdod wygrała aż osiem razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Hapoelu Kfar Saba otworzyli wynik. W piątej minucie Aviv Solomon dał prowadzenie swojej jedenastce. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Piłkarze FC Ashdod odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Montari Kamaheni.

W 18. minucie kartkę dostał Shlomi Azulay, zawodnik FC Ashdod.

Piłkarze gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 23. minucie Omer Fadida dał prowadzenie swojemu zespołowi. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 40. minucie sędzia pokazał kartkę Tomowi Shelachowi z jedenastki gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół FC Ashdod wyszedł w zmienionym składzie, za Ya'akova Berihona wszedł Idan Dahan. W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Montariemu Kamaheniemu z FC Ashdod.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hapoelu Kfar Saba w 52. minucie spotkania, gdy Luwagga Kizito strzelił trzeciego gola. W 56. minucie Tom Ben-Zaken zastąpił Mora Edriego.

W tej samej minucie trener FC Ashdod postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Samuel Borkai, a murawę opuścił Oz Bilu. W 62. minucie Sagiv Yehezkel został zmieniony przez Hamzę Mawasiego, a za Mohammada Kna'ana wszedł na boisko Nir Hasson, co miało wzmocnić drużynę FC Ashdod. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Omera Fadidę na Amadou Soukounę. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Hapoel Kfar Saba: Luwagdze Kizito w 65. i Itamarowi Israelemu w 71. minucie.

Zawodnicy FC Ashdod odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 72. minucie gola kontaktowego strzelił Shlomi Azulay. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Kibice Hapoelu Kfar Saba nie mogli już doczekać się wprowadzenia Adriana Rocheta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Ben Reichert. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom FC Ashdod: Renanowi w 86. i Samuelowi Borkaiemu w 88. minucie. Zespołowi FC Ashdod zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Hapoelu Kfar Saba.

Sodiq Ololade Atanda
56′ Tom Ben-Zaken
Yevgeni Yehonatan Berkman
 11′ 48′ Montari Kamaheni
Tal Machlof
 72′ 18′ Shlomi Yosef Azulay
Tom Shelach40′
46′ Ya'akov Berihon
Omer Fadida  23′ 63′
86′ Renan Carvalho Areias
Luwagga William Kizito  52′ 65′ 90′
Gil Cohen
Gershon Koffie
56′ Oz Bilu
Ben Reichert75′
70′ Mohammad Kna'an
Yahav Afriat75′
62′ Sagiv Shalom Yehezkel
Aviv Solomon  5′
Roei Mishpati
Igal Becker
Nir Bardea
Noam Gamon
70′ Nir Hasson
Dan Azaria
Naor Abudi
Noor Bisan
56′ 88′ Samuel Borkai
Tariko Getahon90′
56′ Mor Edri
Adrian Rochet75′
Zohar Zasno
Itai Shor
46′ Idan Aharon Dahan
Amadou Soukouna63′
62′ Hamza Mawasi
Boubacar Faye Traorè75′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.

Zespół FC Ashdod w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.