Liga izraelska - 5. kolejka Ligatu Al: IK Shmona - Beitar Jerozolima 0-1 (0-0)

W starciu 5. kolejki izraelskiej Ligatu Al, które rozegrane zostało 27 kwietnia, drużyna IK Shmona przegrała z Beitarem Jerozolima 0-1 (0-0).

5. kolejka Izrael - Ligat ha'Al
2019-04-27 19:30 | Stadion: Kiryat-Shmona Municipal Stadium | Arbiter: E. Shmuelevich
Hapoel Ironi Kiryat Shmona FC
Beitar Jerusalem FC
0
1
O. Kriaf 49'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 32 pojedynki jedenastka IK Shmona wygrała 13 razy i zanotowała 11 porażek oraz osiem remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom IK Shmona: Edenowi Shamirowi w 22. i Valonowi Ahmediemu w 26. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Wysiłki podejmowane przez zespół Beitaru Jerozolima w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 49. minucie na listę strzelców wpisał się Ofir Kriaf.

W 59. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Iyada Abu z IK Shmona, a w 60. minucie Ora Zahaviego z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Beitaru Jerozolima postanowił wzmocnić linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Ange'a-Freddy'ego Plumaina. Na boisko wszedł Ya'akov Berihon, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 66. minucie Yossi Benayoun został zmieniony przez Dana Einbindera.

Trener IK Shmona postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Valona Ahmediego i na pole gry wprowadził napastnika Muhamada Shakera, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 75. minucie Gadi Kinda został zmieniony przez Maora Buzagla, co miało wzmocnić drużynę Beitaru Jerozolima. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Samuela Bara na Vladimira Brouna oraz Hadjego Barry'ego na Shimona Abuhatzerę. W doliczonym czasie gry kartkę dostał Itamar Nitzan, piłkarz Beitaru Jerozolima.

Itamar Nitzan90′
59′ Iyad Abu Abaid
Or Zahavi60′
26′ 68′ Valon Ahmedi
Yossi Shai Benayoun66′
81′ Samuel Bar On
Afonso Miguel Castro Vilhena Taira
22′ Eden Shamir
Gadi Kinda75′
84′ Hadji Barry
Ya'akov Berihon62′
81′ Vladimir Broun
Maor Bar Buzaglo75′
Omer Lakau
Dan Einbinder66′
84′ Shimon Abuhatzera
Or Inbrum
68′ Muhamad Shaker
Mihai Voduț

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Beitaru Jerozolima przyznał dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.