Liga izraelska - 5. kolejka Ligatu Al: Hapoel Ra'anana AFC - Hapoel Tel Awiw 2-1 (0-1)

W spotkaniu 5. kolejki izraelskiej Ligatu Al, które rozegrane zostało 27 kwietnia, drużyna Hapoelu Ra'anana wygrała z Hapoelem Tel Awiw 2-1 (0-1).

N. Lax 16'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Zespół Hapoelu Tel Awiw wygrał aż osiem razy, zremisował dziewięć, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Karem Arshid z zespołu gospodarzy. Była to 16. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hapoelu Tel Awiw w 16. minucie spotkania, gdy Nir Lax strzelił pierwszego gola. W 27. minucie Ben Binyamin zastąpił Bena Savira.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Hapoelu Tel Awiw.

W 54. minucie w jedenastce Hapoelu Tel Awiw doszło do zmiany. Ahmad Abed wszedł za Roeiego Zikriego.

Drużyna Hapoelu Tel Awiw długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 40 minut, jednak zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Kayes Ganem. To już siódme trafienie tego piłkarza w sezonie.

W 59. minucie sędzia pokazał kartkę Ahmadowi Abedowi, zawodnikowi gości. W następstwie utraty gola trener Hapoelu Tel Awiw postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Caia i na pole gry wprowadził napastnika Josepha Gande'a, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Niedługo później Ido Levy wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hapoelu Ra'anana, zdobywając kolejną bramkę w 62. minucie pojedynku. Niedługo później trener Hapoelu Ra'anana postanowił bronić wyniku. W 74. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Eugene'a Ansaha wszedł Maor Gerassi, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Hapoelu Ra'anana utrzymać prowadzenie.

W 81. minucie Nir Lax został zmieniony przez Raza Cohena, co miało wzmocnić zespół Hapoelu Tel Awiw. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ora Dasę na Snira Shokera. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Hapoel Ra'anana: Kayesowi Ganemowi w 84. i Assafowi Tzurowi w 85. minucie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Ganem
85′ Assaf Tzur
Rubi Levkovic
 62′ Ido Levy
Emmanuel Boateng
Adi Nimni
Orel Dgani
Ben Vahaba
Adi Gotlieb
27′ Ben Binyamin
Marvin Peersman
Yarden Cohen
Raz Shlomo
Mirko Oremusz
Caio César Alves dos Santos60′
74′ Eugene Ansah
Claudemir Ferreira da Silva
16′ Karem Arshid
Shahar Hirsh
82′ Or Dasa
Nir Lax  16′ 81′
 56′ 84′ Kayes Ganem
Roei Zikri54′
Niv Antman
Arie Yanko
74′ Maor Gerassi
Shay Elias
Teddy Mézague
Raz Cohen81′
Ido Davidov
Ahmad Abed54′ 59′
27′ Ben Savir
Abbade Farhat
82′ Snir Shoker
Joseph Ganda60′
Yoav Tomer

Sędzia wręczył trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Hapoelu Tel Awiw przyznał jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.