Reklama

Reklama

Liga izraelska - 4. kolejka Ligatu ha'Al: Hapoel Hadera - Maccabi Netanja 1-2 (0-0)

W starciu 4. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, które rozegrane zostało 18 czerwca, zespół Hapoelu Hadera przegrał z Maccabi Netanja 1-2 (0-0). Pojedynek odbył się na Netanya Stadium w Netani.

W  starciu 4. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, które rozegrane zostało 18 czerwca, zespół Hapoelu Hadera przegrał  z Maccabi Netanja  1-2 (0-0). Pojedynek odbył się na Netanya Stadium w Netani.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 meczów drużyna Hapoelu Hadera wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż siedem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Zespół Hapoelu Hadera od początku meczu skupił się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. W 27. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Daniel Solomon osłabiając tym samym zespół Hapoelu Hadera.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna Maccabi Netanja rozpoczęła w zmienionym składzie, za Yonasa Maledego, Almoga Cohena, Andashę Molę weszli Hen Ezra, Nicolas Olsak, Guy Melamed.

Reklama

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hapoelu Hadera w 51. minucie spotkania, gdy Lucio Maranhão zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Trener Maccabi Netanja postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 55. minucie na plac gry wszedł Aviv Avraham, a murawę opuścił Zlatan Šehović. Jedyną żółtą kartkę w meczu sędzia przyznał Mohammedowi Zubeidatowi z zespołu Maccabi Netanja. Była to 59. minuta starcia. W 67. minucie Mohammed Zubeidat zastąpił Rona Ashkenaziego.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Maccabi Netanja w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Hen Ezra.

Niedługo po stracie gola zespół Maccabi Netanja pokazał swoją wyższość. W 82. minucie wynik ustalił Guy Melamed.

Kibice Hapoelu Hadera nie mogli już doczekać się wprowadzenia Yehonatana Leviego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Mohammad Abu. Na pięć minut przed zakończeniem meczu w drużynie Hapoelu Hadera doszło do zmiany. Amit Mor wszedł za Roeiego Zikriego. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Zespół Maccabi Netanja był w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Drużyna Hapoelu Hadera w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Maccabi Netanja w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.

Już w najbliższy wtorek drużyna Maccabi Netanja będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Ramacie Gan. Jej przeciwnikiem będzie Hapoel Ra'anana AFC. Natomiast w środę Hapoel Ironi Kiryat Shmona FC będzie rywalem zespołu Hapoelu Hadera w meczu, który odbędzie się w Kiryat-Shmonem.

Reklama

Reklama

Reklama