Liga izraelska - 3. kolejka Ligatu ha'Al: Maccabi Hajfa - Hapoel Haifa FC 2-2 (1-0)

W pojedynku 3. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, który rozegrany został 7 czerwca, drużyna Maccabi Hajfa zremisowała z Hapoelem Haifa 2-2 (1-0). Mecz odbył się na Sammy Ofer Stadium w Hajfie.

G. Arel 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 58 spotkań jedenastka Maccabi Hajfa wygrała 32 razy i zanotowała 12 porażek oraz 14 remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W dziewiątej minucie Ayid Habashi został zmieniony przez Ofriego Arada.

Nagle piłkarze Maccabi Hajfa nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 26. minucie bramkę zdobył Nikita Rukavytsya. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiętnaste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Maccabi Hajfa.

Drugą połowę jedenastka Maccabi Hajfa rozpoczęła w zmienionym składzie, za Trenta Sainsbury'ego wszedł Rami Gershon. W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę dostał Guy Mishpati, piłkarz Hapoelu Haifa.

Zespół Hapoelu Haifa wyrównał wynik meczu. W 54. minucie Liran Serdal wyrównał wynik meczu.

Trener Maccabi Hajfa wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Sintayehu Sallalicha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Dolev Haziza. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 63. minucie, w drużynie Maccabi Hajfa za Nikity Rukavytsyi wszedł Muhamad Awad, a w jedenastce Hapoelu Haifa Almog Buzaglo zmienił Gidiego Kanyuka. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Hapoel Haifa: Nessowi Zamirowi w 69. i Sa'arowi Fadidzie w 72. minucie.

Chwilę później trener Hapoelu Haifa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Gal Arel, a murawę opuścił Sa'ar Fadida. Gal Arel bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jednego gola. Była to już jego piąta bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Zawodnicy Maccabi Hajfa w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Bramkę na 2-1 w 85. minucie zdobył Muhamad Awad. To już czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonym czasie gry, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Maccabi Hajfa: Muhamadowi Awadowi i Ernestowi Mabouce. W szóstej minucie doliczonego czasu spotkania gola wyrównującego strzelił z karnego Gal Arel. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Jasmin Burić
9′ Ayid Habashi
Dor Malul
90′ Ernest Olivier Bienvenu Mabouka Massoussi
Guy Mishpati48′
Sun Menachem
Michael Siroshtein
46′ Trent Lucas Sainsbury
Eliyahu Belilti83′
Tjaronn Chery
Almog Buzaglo63′
Maxim Plakuschenko
Sa'ar Fadida72′ 74′
63′ Dolev Haziza
Liran Serdal  54′
 26′ 63′ Nikita Vadymovych Rukavytsya
Kevin Tapoko
83′ Yarden Shua
Ness Nissim Zamir69′ 83′
Yanic Wildschut
Jakub Sylvestr74′
Joe Kuzminsky
Ran Kadosh
9′ Ofri Arad
Ofek Fishler
46′ Rami Gershon
Nikola Gulan83′
Ikouwem Udo Utin
Gal Arel74′  90′ (k.)
Maor Levi
Gidi Kanyuk63′
63′ Sintayehu Sallalich
Yarin Serdal
63′  85′ 90′ Mohammed Awaed
Ma'aran Al Lala74′
Stav Nachmani
Ofir Mizrachi83′
83′ Suf Podgoreanu
Dudu Altrovich

Zawodnicy Maccabi Hajfa otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.