Liga izraelska - 3. kolejka Ligatu ha'Al: Hapoel Ra'anana - IK Shmona 0-1 (0-0)

W starciu 3. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, które rozegrane zostało 13 czerwca, jedenastka Hapoelu Ra'anana przegrała z IK Shmona 0-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na National Stadium Ramat Gan w Ramacie Gan.

O. Dahan 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 31 meczów zespół IK Shmona wygrał dziewięć razy i zanotował tyle samo porażek oraz 13 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom IK Shmona: Marcusowi Dinizowi w 27. i Muhamadowi Shakerowi w 38. minucie.

W 44. minucie Assaf Tzur został zastąpiony przez Niva Antmana. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

A kibice IK Shmona nie mogli już doczekać się wprowadzenia Maalique'a Fostera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Silas. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Hapoelu Ra'anana doszło do zmiany. Roei Herman wszedł za Shona Klimkina.

W tej samej minucie trener Hapoelu Ra'anana postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Roei Levy, a murawę opuścił Ben Savir. Od 73. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Między 76. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy IK Shmona: Muhamad Shaker, Marcus Diniz, Eden Karzev, na ich miejsce weszli: Abdalla Halaihal, Idan Rette, Samuel Bar. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Itaya Katzava, Karema Arshida zajęli: Lior Berkovic, Idan Shemesh.

Jedyną bramkę meczu dla IK Shmona zdobył Ori Dahan w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu.

Dziugas Bartkus
68′ Shon Klimkin
Ziv Morgan
80′ Ido Levy
Idan Nachmias
David Mateos Ramajo
Marcus Plínio Diniz Paixão27′ 84′
73′ Amit Cohen
Silas Araujo da Silva62′
90′ Yarden Cohen
Eden Karzev84′
68′ Ben Savir
Omer Lakau
Snir Shoker
Ahmad Abed
Eugene Ansah
Ismaeel Ryan90′
84′ Karem Arshid
Muhamad Shaker38′ 76′
84′ Itay Katzav
Ori Dahan  90′
44′ Niv Antman
Gad Amos
Ido Ben Yosef
Idan Rette84′
Darryl Lachman
Samuel Benjamin Elias Scheimann
84′ Lior Berkovic
Ariel Shirdatzki
Benny Golan
Samuel Bar On84′
68′ Roei Herman
Abdalla Halaihal76′
68′ Roei Levy
Guy Ben Lulu
Or Dasa
Amir Ben Shimon
84′ Idan Shemesh
Maalique Foster62′

Drużyna Hapoelu Ra'anana miała 11 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Zespół Hapoelu Ra'anana wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.