Liga izraelska - 3. kolejka Ligatu ha'Al: FC Ashdod - Maccabi Petah Tikva 1-0 (1-0)

W spotkaniu 3. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, które rozegrane zostało 21 września, zespół FC Ashdod zwyciężył z Maccabi Petah 1-0 (1-0). Mecz odbył się na Yud-Alef Stadium w Aszdodzie.

N. Cvetković 23'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 55 razy. Jedenastka Maccabi Petah wygrała aż 22 razy, zremisowała 20, a przegrała tylko 13.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszych minutach starcia sędzia przyznał kartkę Elvisowi Sakyiemu z Maccabi Petah.

Jedynego gola meczu strzelił Nenad Cvetković dla drużyny FC Ashdod. Bramka padła w tej samej minucie. W 36. minucie za Daniela Felschera wszedł Or Inbrum.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 40. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Maccabi Petah: Marcusowi Dinizowi i Asmirowi Suljiciowi. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Ashdod.

Drugą połowę jedenastka Maccabi Petah rozpoczęła w zmienionym składzie, za Elvisa Sakyiego wszedł Amit Meir. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania kartkę dostał Muhamad Sarsur, piłkarz Maccabi Petah.

Trener Maccabi Petah postanowił zagrać agresywniej. W 52. minucie zmienił obrońcę Muhamada Sarsura i na pole gry wprowadził napastnika Eitana Azulaya. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 59. minucie arbiter ukarał kartkami Firasa Abu z FC Ashdod oraz Amita Meira z zespołu gości. Chwilę później trener FC Ashdod postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Nenada Cvetkovicia. Na boisko wszedł Nir Bardea, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Między 63. a 78. minutą, boisko opuścili piłkarze FC Ashdod: Mohammad Kna'an, Zohar Zasno, Sagiv Yehezkel, Shlomi Azulay, na ich miejsce weszli: Idan Dahan, Ya'akov Berihon, Ben Moshel, Gil Cohen. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Muhammada Handego, Abdiela Arroya zajęli: Yarden Cohen, Elior Mashali. W drugiej połowie nie padły bramki.

Daniel Felscher36′
 23′ 63′ Nenad Cvetković
Muhammad Handy68′
Montari Kamaheni
Marcus Plínio Diniz Paixão40′
59′ Firas Abu Akel
Muhamad Sarsur47′ 52′
78′ Shlomi Yosef Azulay
Inon Eliyahu
Roei Gordana
Elvis Sakyi4′ 46′
75′ Zohar Zasno
Asmir Suljić40′
Dean David
Liel Abada
63′ Mohammad Kna'an
Abdiel Arroyo Molinar68′
75′ Sagiv Shalom Yehezkel
Or Blorian
Ron Shushan
Dor Hevron
63′ Nir Bardea
Omri Luzon
Nir Hasson
Yarden Cohen68′
75′ Ya'akov Berihon
Or Inbrum36′
78′ Gil Cohen
Tomer Levi
Fahad Bayo
Amit Meir46′ 59′
63′ Idan Aharon Dahan
Eitan Azulay52′
75′ Ben Zion Moshel
Elior Mashali68′
Stav Torial

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy FC Ashdod obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników.