Liga izraelska - 3. kolejka Ligatu ha'Al: Beitar Jerusalem FC - Maccabi Tel Awiw 0-0

W meczu 3. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, który rozegrany został 8 czerwca, jedenastka Beitaru Jerozolima zremisowała z Maccabi Tel Awiw 0-0. Pojedynek odbył się na Teddi Malcha Stadium w Jerozolimie.

3. kolejka Izrael - Ligat ha'Al
2020-06-08 19:45 | Stadion: Teddi Malcha Stadium | Arbiter: E. Papir
Beitar Jerusalem FC
Maccabi Tel Awiw
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 77 spotkań zespół Maccabi Tel Awiw wygrał 33 razy i zanotował 27 porażek oraz 17 remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Między 21. a 31. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 34. minucie Matan Hozez został zmieniony przez Yonatana Cohena. W 35. minucie kartkę obejrzał Tal Ben Haim z zespołu gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Maccabi Tel Awiw postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Avraham Rikan, a murawę opuścił Eyal Golasa. W tej samej minucie w drużynie Maccabi Tel Awiw doszło do zmiany. Nick Blackman wszedł za Itaya Shechtera.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Idana Vereda, zawodnika Beitaru Jerozolima. Kibice Beitaru Jerozolima nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lirana Rotmana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Levi Garcia. W 84. minucie Hanan Maman został zmieniony przez Shlomiego Azulaya, a w czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku za Idana Vereda wszedł na boisko Aviel Zargari, co miało wzmocnić jedenastkę Beitaru Jerozolima. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dora Michę na Ruslana Barskiego oraz Omera Atzilego na Eylona Almoga.

Minutę później kartkę otrzymał Dor Peretz z Maccabi Tel Awiw.

Daniel Miller Tenenbaum
35′ Tal Ben Haim
Eyal Golasa58′
31′ 84′ Hanan Maman
Dor Micha89′
Ali Mohamed Muhammad Al Faz
Dor Peretz90′
Ange-Freddy Plumain
Omer Atzili21′ 89′
72′ Levi Samuel Garcia
Matan Hozez34′
65′ 90′ Idan Vered
Avraham Rikan58′
72′ Liran Rotman
Eylon Haim Almog89′
90′ Aviel Zargari
Nick Blackman58′
84′ Shlomi Azulay
Yonatan Cohen34′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast w drugiej jedną. Zawodnicy Maccabi Tel Awiw obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną mniej.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Maccabi Tel Awiw wymieniła pięciu graczy.