Liga izraelska - 26. kolejka Ligatu ha'Al: Sektzia Nes Tziona FC - IK Shmona 1-0 (0-0)

W meczu 26. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, który rozegrany został 1 marca, drużyna Sektzi Nes Tziona FC wygrała z IK Shmona 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na HaMoshava Stadium w Pétaḥu-Tiqvie.

R. Stein 53'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół IK Shmona wygrał aż trzy razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między 10. a 31. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Sektzi Nes Tziona FC i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Sektzi Nes Tziona FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Elad Shahaf, a murawę opuścił Guy Badash.

Jedyną bramkę meczu dla Sektzi Nes Tziona FC zdobył Raz Stein w 53. minucie. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 62. minucie Ori Dahan zastąpił Ismaeela Ryana. W tej samej minucie Shay Elias został zmieniony przez Noama Cohena, co miało wzmocnić zespół Sektzi Nes Tziona FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcusa Diniza na Samuela Scheimanna. Trener IK Shmona wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Omera Lakę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Radu Ginsari.

Między 75. a 86. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom IK Shmona i jedną drużynie przeciwnej. Na siedem minut przed zakończeniem starcia w zespole Sektzi Nes Tziona FC doszło do zmiany. Jahmir Hyka wszedł za Ouwa Maâzou.

Dziugas Bartkus
10′ 62′ Shay Elias
Ziv Morgan
Itay Ozeri
Idan Nachmias
11′ Dries Wuytens
Ahmad Abed86′
46′ Guy Badash
Guy Ben Lulu
80′ 83′ Ouwo Moussa Maâzou
Muhamad Shaker77′
 53′ Raz Stein
Ori Dahan62′
Matan Zalmanovich
Daniel Benish
62′ Noam Cohen
Samuel Benjamin Elias Scheimann71′
Francisco Dutari
Shemor Tza'adon
83′ Jahmir Hyka
Silas Araujo da Silva
46′ Elad Shahaf
Abdalla Halaihal
Dor Galili
Omer Lakau74′
Sahar Levi
Ismaeel Ryan62′ 75′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech zawodników IK Shmona. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Piłkarze Sektzi Nes Tziona FC obejrzeli dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.