Liga izraelska - 26. kolejka Ligatu ha'Al: Maccabi Hajfa - Hapoel Be'er Sheva FC 4-0 (2-0)

1 marca na Winner Stadium w Netani odbyło się spotkanie 26. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al pomiędzy drużynami Maccabi Hajfa i Hapoelu Beer Szewa. Starcie zakończyło się zwycięstwem Maccabi Hajfa 4-0.

D. Haziza 81'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 59 meczów jedenastka Maccabi Hajfa wygrała 27 razy i zanotowała 14 porażek oraz 18 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Maccabi Hajfa w 15. minucie spotkania, gdy Nikita Rukavytsya zdobył pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 18 strzelonych goli.

Prawie natychmiast Tjaronn Chery wywołał eksplozję radości wśród kibiców Maccabi Hajfa, zdobywając kolejną bramkę w 18. minucie pojedynku. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 30. minucie Elton Acolatse został zmieniony przez Nigela Hasselbainka. W 37. minucie kartkę obejrzał Sun Menachem z drużyny Maccabi Hajfa. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia ukarał kartką Trenta Sainsbury'ego, piłkarza Maccabi Hajfa. W 54. minucie w zespole Hapoelu Beer Szewa doszło do zmiany. Kayes Ganem wszedł za Bena Sahara.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Maccabi Hajfa w 57. minucie spotkania, gdy Yanic Wildschut strzelił trzeciego gola. Po chwili trener Maccabi Hajfa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Dolev Haziza, a murawę opuścił Sintayehu Sallalich. Dolev Haziza bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jedną bramkę. Był to już jego piąty gol w tegorocznych rozgrywkach.

W 63. minucie Miguel Vitor został zmieniony przez Loaiego Tahę, co miało wzmocnić drużynę Hapoelu Beer Szewa. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nikitę Rukavytsyę na Yardena Shuę. Między 65. a 73. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Hapoelu Beer Szewa i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Maccabi Hajfa w 81. minucie spotkania, gdy Dolev Haziza zdobył czwartą bramkę. Na sześć minut przed zakończeniem starcia w drużynie Maccabi Hajfa doszło do zmiany. Muhamad Awad wszedł za Yanica Wildschuta.

W 88. minucie sędzia pokazał kartkę Necie Laviemu, zawodnikowi Maccabi Hajfa. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-0.

Or Dadya
37′ Sun Menachem
Sean Goldberg
50′ Trent Lucas Sainsbury
Miguel Ângelo Leonardo Vitor63′
65′ Yuval Ashkenazi
Shir Tzedek
 18′ Tjaronn Chery
Maruwan Kabha
88′ Neta Lavi
David Martins Simão71′
60′ Sintayehu Sallalich
Ramzi Safouri
 15′ 66′ Nikita Vadymovych Rukavytsya
Josué Filipe Soares Pesqueira73′
 57′ 84′ Yanic Wildschut
Naor Sabag
84′ Mohammed Awwad
Kayes Ganem54′
60′  81′ Dolev Haziza
Nigel Hasselbaink30′
66′ Yarden Shua
Niv Zrihan

Zespół Maccabi Hajfa zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Sędzia pokazał cztery żółte kartki piłkarzom Maccabi Hajfa, natomiast zawodnikom Hapoelu Beer Szewa przyznał dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.