Liga izraelska - 26. kolejka Ligatu ha'Al: Hapoel Kfar Saba FC - Hapoel Ra'anana AFC 3-0 (2-0)

W pojedynku 26. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, który rozegrany został 29 lutego, drużyna Hapoelu Kfar Saba wygrała z Hapoelem Ra'anana 3-0 (2-0). Starcie odbyło się na HaMoshava Stadium w Pétaḥu-Tiqvie.

A. Soukouna 59'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 29 meczów drużyna Hapoelu Ra'anana wygrała 10 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 10 remisów.

Już w pierwszej połowie zespół Hapoelu Ra'anana został osłabiony. W 18. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Adi Nimni osłabiając tym samym drużynę gości.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Hapoel Ra'anana: Snirowi Shokerowi w 19. i Davidowi Mateosowi w 38. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hapoelu Kfar Saba w 39. minucie spotkania, gdy Omer Fadida zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Zespół Hapoelu Ra'anana ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 2-0 podwyższył Yahav Afriat.

W 45. minucie Ido Levy został zmieniony przez Amita Cohena.

Na drugą połowę zespół Hapoelu Ra'anana wyszedł w zmienionym składzie, za Snira Shokera wszedł Darryl Lachman.

Niedługo później Amadou Soukouna wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hapoelu Kfar Saba, zdobywając kolejną bramkę w 59. minucie pojedynku. Trener Hapoelu Ra'anana wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Bena Savira. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Eugene Ansah.

Niedługo później trener Hapoelu Kfar Saba postanowił wzmocnić linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Yahava Afriata. Na boisko wszedł Boubacar Traore, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

David Mateos Ramajo38′
 39′ (k.) 82′ Omer Fadida
Adi Nimni18′
Tariko Getahon
Ben Binyamin
Gershon Koffie
Yarden Cohen
76′ Ben Reichert
Roei Levy
 41′ 70′ Yahav Afriat
Snir Shoker19′ 46′
Aviv Solomon
Eugene Ansah65′
 59′ Amadou Soukouna
Karem Arshid
Igal Becker
Niv Antman
Eliran Simon
Darryl Lachman46′
76′ Dan Azaria
Amit Cohen45′
Noor Bisan
Divine Naah
82′ Sagi Dror
Ben Savir65′
Adrian Rochet
Or Dasa
70′ Boubacar Faye Traorè
Idan Shemesh

Drużyna Hapoelu Ra'anana zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał zawodników Hapoelu Kfar Saba żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte i jedną czerwoną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.