Liga izraelska - 26. kolejka Ligatu ha'Al: Bnei Yehuda Tel Aviv FC - Hapoel Haifa FC 0-0

29 lutego na HaMoshava Stadium w Pétaḥu-Tiqvie odbył się mecz 26. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al pomiędzy drużynami Bnei Tel Awiw i Hapoelu Haifa. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

26. kolejka Izrael - Ligat ha'Al
2020-02-29 18:50 | Stadion: HaMoshava Stadium | Arbiter: I. Frid
Bnei Yehuda Tel Aviv FC
Hapoel Haifa FC
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 42 pojedynki jedenastka Hapoelu Haifa wygrała 17 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz osiem remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Hapoel Haifa: Dorowi Malulowi w 15. i Sa'arowi Fadidzie w 45. minucie.

Trener Bnei Tel Awiw postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Amit Zaneti, a murawę opuścił Mohammad Ghadir. W 47. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Allysona z Bnei Tel Awiw, a w 57. minucie Gidiego Kanyuka z drużyny przeciwnej.

W 68. minucie Shay Mazor został zastąpiony przez Josepha Mensaha. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Hapoel Haifa: Liranowi Serdalowi w 70. i Edenowi Ben Basatowi w 80. minucie. W 77. minucie Sa'ar Fadida został zmieniony przez Tomera Altmana, co miało wzmocnić jedenastkę Hapoelu Haifa. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Avishaya Cohena na Dora Elę.

A kibice Hapoelu Haifa nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nessa Zamira. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Jakub Sylvestr. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Hapoelu Haifa doszło do zmiany. Gil Vermouth wszedł za Gidiego Kanyuka. Dwie minuty później arbiter pokazał kartkę Jasminowi Buriciowi z zespołu gości.

Jasmin Burić90′
68′ Shay Mazor
Nikola Gulan
Dan Mori
Dor Malul15′
47′ Allyson Aires dos Santos
Liran Serdal70′
83′ Avishay Cohen
Kevin Tapoko
46′ Mohammad Ghadir
Eden Ben Basat80′
Dor Jan
Jakub Sylvestr88′
Yehonatan Shabi
Ran Kadosh
83′ Dor Elo
Tomer Altman77′
Amir Rustom
Eliyahu Belilti
Shay Golan
Francisco Santos Júnior
68′ Joseph Mensah
Gil Vermouth90′
Mihlali Samson Mayambela
Ness Nissim Zamir88′
46′ Amit Zaneti
Ma'aran Al Lala

Przewaga drużyny Bnei Tel Awiw w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Bnei Tel Awiw otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy sześć.