Liga izraelska - 26. kolejka Ligatu ha'Al: Beitar Jerusalem FC - FC Ashdod 2-1 (1-0)

1 marca na Yaakov Turner Toto Stadium w Beer Szewie odbył się mecz 26. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al pomiędzy drużynami Beitaru Jerozolima i FC Ashdod. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Beitaru Jerozolima 2-1.

26. kolejka Izrael - Ligat ha'Al
2020-03-01 19:00 | Stadion: Yaakov Turner Toto Stadium | Arbiter: Ben Avraham Shlomi
D. David 51'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 63 razy. Drużyna Beitaru Jerozolima wygrała aż 26 razy, zremisowała 22, a przegrała tylko 15.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszych minutach spotkania kartką został ukarany Ben Moshel, piłkarz FC Ashdod.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Beitaru Jerozolima w siódmej minucie spotkania, gdy Eliran Atar strzelił pierwszego gola. To już czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Między 31. a 37. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Beitaru Jerozolima i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Beitaru Jerozolima.

W 46. minucie kartkę obejrzał Sagiv Yehezkel z FC Ashdod. Na murawie, jak to często zdarzało się Beitarowi Jerozolima w tym sezonie, pojawił się Uri Magbo, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 49. minucie Ora Zahaviego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Zawodnicy FC Ashdod otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Dean David. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Chwilę później trener FC Ashdod postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 53. minucie na plac gry wszedł Mohammad Kna'an, a murawę opuścił Firas Abu. W 62. minucie za Tamira Adiego wszedł Shalom Edri. W 66. minucie Shlomi Azulay został zmieniony przez Renana, a za Deana Davida wszedł na boisko Jimmy Marín, co miało wzmocnić drużynę FC Ashdod. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Idana Vereda na Leviego Garcię.

Między 74. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FC Ashdod i jedną drużynie przeciwnej.

Zawodnicy Beitaru Jerozolima w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W drugiej minucie doliczonego czasu meczu Uri Magbo dał prowadzenie swojej jedenastce.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Roei Mishpati
74′ Maksim Grechkin
Timothy Dennis Awanyi
Diogo Sousa Verdasca
Nir Bardea
37′ 49′ Or Zahavi
Firas Abu Akel53′
62′ Tamir Adi
Shlomi Yosef Azulay66′
31′ Ofir Kriaf
Samuel Borkai
Hanan Maman
Gil Cohen
Ali Mohamed Muhammad Al Faz
Roei Gordana37′
37′ Ange-Freddy Plumain
Dean David  51′ 73′
 7′ Eliran Atar
Ben Zion Moshel5′
77′ Idan Vered
Sagiv Shalom Yehezkel46′
Netanel Daloya
Ron Shushan
49′  90′ Uri Magbo
Tom Ben-Zaken
Yakir Artzi
David Tiram
62′ Shalom Edri
Renan Carvalho Areias66′ 77′
Liran Rotman
Jimmy Marín73′
Shlomi Azulay
Shoval Gozlan
77′ Levi Samuel Garcia
Mohammad Kna'an53′ 90′

Sędzia w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki piłkarzom FC Ashdod, a w drugiej trzy. Zawodnicy Beitaru Jerozolima dostali w pierwszej połowie trzy żółte kartki, natomiast w drugiej dwie mniej.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.