Liga izraelska - 24. kolejka Ligatu ha'Al: Sektzia Nes Tziona FC - Hapoel Ra'anana AFC 3-0 (1-0)

16 lutego na HaMoshava Stadium w Pétaḥu-Tiqvie odbyło się starcie 24. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al pomiędzy drużynami Sektzi Nes Tziona FC i Hapoelu Ra'anana. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Sektzi Nes Tziona FC 3-0.

S. Lilaj 75'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Jedenastka Hapoelu Ra'anana wygrała aż siedem razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 22. minucie w zespole Sektzi Nes Tziona FC doszło do zmiany. Francisco Dutari wszedł za Driesa Wuytensa.

Trener Sektzi Nes Tziona FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Elada Shahafa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Noam Cohen. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sektzi Nes Tziona FC w 37. minucie spotkania, gdy Raz Stein strzelił z karnego pierwszego gola. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Eladowi Shahafowi z Sektzi Nes Tziona FC. Była to 44. minuta meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Sektzi Nes Tziona FC.

Trener Hapoelu Ra'anana postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Idan Shemesh, a murawę opuścił David Mateos. W 54. minucie za Snira Shokera wszedł Divine Naah.

W 58. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Raz Stein z Sektzi Nes Tziona FC. W 59. minucie kartkę dostał Raz Stein z drużyny Sektzi Nes Tziona FC.

W 64. minucie w jedenastce Hapoelu Ra'anana doszło do zmiany. Or Dasa wszedł za Roeiego Levy'ego.

Niedługo później Sabien Lilaj wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sektzi Nes Tziona FC, strzelając kolejnego gola w 75. minucie starcia. W 77. minucie w zespole Sektzi Nes Tziona FC doszło do zmiany. Amnon Tadale wszedł za Dora Kochava.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Assaf Tzur
37′ Noam Cohen
Darryl Lachman
Itay Ozeri
Ido Levy
22′ Dries Wuytens
David Mateos Ramajo46′
Ofek Biton
Adi Nimni
Jahmir Hyka
Ben Binyamin
77′ Dor Kochav
Amit Cohen
 75′ Sabien Lilaj
Roei Levy64′
Raz Nachmias
Snir Shoker54′
Saikou Touray
Eugene Ansah
 37′ (k.), 58′ 59′ Raz Stein
Karem Arshid
Matan Zalmanovich
Niv Antman
22′ Francisco Dutari
Yarden Cohen
37′ 44′ Elad Shahaf
Or Dasa64′
77′ Amnon Tadale
Idan Shemesh46′

Sędzia nie ukarał zawodników Hapoelu Ra'anana żadną kartką, natomiast piłkarzom Sektzi Nes Tziona FC przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.