Liga izraelska - 24. kolejka Ligatu ha'Al: Maccabi Tel Awiw - Hapoel Ironi Kiryat Shmona FC 3-0 (0-0)

16 lutego na Bloomfield Stadium w Tel Awiwie-Jafie odbyło się spotkanie 24. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al pomiędzy drużynami Maccabi Tel Awiw i IK Shmona. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Maccabi Tel Awiw 3-0.

C. Ofoedu 86'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 40 meczów zespół Maccabi Tel Awiw wygrał 22 razy i zanotował 10 porażek oraz osiem remisów.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 41. minucie za Muhamada Shakera wszedł Idan Rette.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Dan Glazer z zespołu gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Idan Rette z IK Shmona. Była to 55. minuta starcia. W 56. minucie w drużynie Maccabi Tel Awiw doszło do zmiany. Dor Micha wszedł za Avrahama Rikana.

Kibice Maccabi Tel Awiw nie mogli już doczekać się wprowadzenia Chikelubę Ofoedu. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie aż siedem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Itay Shechter. Posunięcie trenera było słuszne. Chikelubę Ofoedu zdobył trzecią bramkę w 86. minucie spotkania. Chwilę później trener IK Shmona postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Maalique Foster, a murawę opuścił Yoel Abuhatzera. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce IK Shmona doszło do zmiany. Omer Lako wszedł za Ahmada Abeda.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Maccabi Tel Awiw w 75. minucie spotkania, gdy Yonatan Cohen strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Drużyna IK Shmona ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 83. minucie na listę strzelców wpisał się Omer Atzili. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu wynik na 3-0 podwyższył Chikeluba Ofoedu.

W 88. minucie w zespole Maccabi Tel Awiw doszło do zmiany. Nick Blackman wszedł za Omera Atzilego. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Samuel Bar On
43′ Dan Leon Glazer
Radu Ginsari
Eyal Golasa
Eden Karzev
56′ Avraham Rikan
Ahmad Abed70′
 83′ 88′ Omer Atzili
Yoel Abuhatzera64′
 75′ Yonatan Cohen
Muhamad Shaker41′
62′ Itay Menachem Shechter
Shemor Tza'adon
56′ Dor Micha
Silas Araujo da Silva
Eylon Haim Almog
Abdalla Halaihal
88′ Nick Blackman
Omer Lakau70′
62′  86′ Chikeluba Francis Ofoedu
Maalique Foster64′

Jedenastka Maccabi Tel Awiw była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.