Liga izraelska - 24. kolejka Ligatu ha'Al: Maccabi Netanja - Hapoel Haifa FC 0-0

W pojedynku 24. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, który rozegrany został 15 lutego, jedenastka Maccabi Netanja zremisowała z Hapoelem Haifa 0-0. Spotkanie odbyło się na Winner Stadium w Netani.

24. kolejka Izrael - Ligat ha'Al
2020-02-15 14:00 | Stadion: Netanya Stadium | Arbiter: Ben Avraham Shlomi
Maccabi Netanja
Hapoel Haifa FC
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 33 mecze drużyna Hapoelu Haifa wygrała 15 razy i zanotowała siedem porażek oraz 11 remisów.

Od pierwszych minut drużyna Maccabi Netanja zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Hapoelu Haifa była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 26. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Karema Jabera z Maccabi Netanja, a w 34. minucie Michaela Siroshteina z drużyny przeciwnej.

W 54. minucie arbiter pokazał kartkę Guy'emu Mishpatiemu, piłkarzowi gości. W 58. minucie za Roi Kehata wszedł Guy Melamed.

W 62. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Tomera Altmana z Hapoelu Haifa, a w 66. minucie Zlatana Šehovicia z drużyny przeciwnej. W 67. minucie w zespole Hapoelu Haifa doszło do zmiany. Sa'ar Fadida wszedł za Tomera Altmana. Chwilę później trener Maccabi Netanja postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Yonas Malede, a murawę opuścił Nicolas Olsak.

Na 13 minut przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Dor Malul z Hapoelu Haifa. Trener Hapoelu Haifa wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nessa Zamira. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Eden Ben Basat. W 85. minucie w zespole Hapoelu Haifa doszło do zmiany. Ofir Mizrachi wszedł za Gidiego Kanyuka.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Hapoel Haifa: Ofirowi Mizrachiemu w 86. i Nessowi Zamirowi w 89. minucie.

Dor Malul77′
26′ Karem Jaber
Guy Mishpati54′
66′ Zlatan Šehović
Liran Serdal
58′ Roi Kehat
Kevin Tapoko
72′ Nicolas Olsak
Ness Nissim Zamir81′ 89′
72′ Yonas Malede
Ma'aran Al Lala
58′ Guy Melamed
Ofir Mizrachi85′ 86′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gości w pierwszej połowie, a w drugiej pięć. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast drużyna Hapoelu Haifa w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.