Reklama

Reklama

Liga izraelska - 24. kolejka Ligatu ha'Al: Hapoel Kfar Saba FC - FC Ashdod 1-3 (0-2)

15 lutego na HaMoshava Stadium w Pétaḥu-Tiqvie odbył się mecz 24. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al pomiędzy drużynami Hapoelu Kfar Saba i FC Ashdod. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Ashdod 3-1.

15 lutego  na HaMoshava Stadium w Pétaḥu-Tiqvie odbył się mecz  24. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al pomiędzy drużynami Hapoelu Kfar Saba  i FC Ashdod. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Ashdod 3-1.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 pojedynków zespół Hapoelu Kfar Saba wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Osiem meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu drużyna gości objęła prowadzenie. W drugiej minucie bramkę zdobył Dean David. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 12. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Naorowi Abudiemu, piłkarzowi gości.

Zespół Hapoelu Kfar Saba ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 30. minucie wynik na 0-2 podwyższył Sagiv Yehezkel.

Reklama

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę otrzymał Sodiq Atanda z zespołu gospodarzy. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna FC Ashdod rozpoczęła w zmienionym składzie, za Naora Abudiego wszedł David Tiram. Na murawie, jak to często zdarzało się Hapoelowi Kfar Saba w tym sezonie, pojawił się Yevgeni Berkman, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Tal Machlofa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Drugą połowę zespół Hapoelu Kfar Saba rozpoczął w zmienionym składzie, za Adriana Rocheta wszedł Yahav Afriat.

Zawodnicy Hapoelu Kfar Saba odpowiedzieli strzeleniem gola. W 53. minucie bramkę kontaktową zdobył Omer Fadida. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 54. minucie w drużynie FC Ashdod doszło do zmiany. Renan wszedł za Shlomiego Azulaya. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Sodiq Atanda z drużyny gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 44. minucie. W 73. minucie żółtą kartkę dostał Yevgeni Berkman, piłkarz Hapoelu Kfar Saba.

W 79. minucie Boubacar Traore został zmieniony przez Sagiego Drora. Na 10 minut przed zakończeniem meczu żółtą kartkę dostał Timothy Awanyi z FC Ashdod. W tej samej minucie w zespole FC Ashdod doszło do zmiany. Jimmy Marín wszedł za Sagiva Yehezkela.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jimmy Marín wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Ashdod, strzelając kolejnego gola w 86. minucie starcia. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-3.

Zawodnicy Hapoelu Kfar Saba obejrzeli w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL