Liga izraelska - 22. kolejka Ligatu ha'Al: Maccabi Tel Awiw - Hapoel Ra'anana AFC 2-1 (0-0)

3 lutego na Bloomfield Stadium w Tel Awiwie-Jafie odbył się mecz 22. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al pomiędzy drużynami Maccabi Tel Awiw i Hapoelu Ra'anana. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Maccabi Tel Awiw 2-1.

E. Ansah 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Zespół Maccabi Tel Awiw wygrał aż 18 razy, zremisował raz, a przegrał tylko dwa.

Od pierwszych minut zespół Maccabi Tel Awiw zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Hapoelu Ra'anana była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Snirowi Shokerowi z Hapoelu Ra'anana. Była to 22. minuta starcia.

W 27. minucie za Bena Binyamina wszedł Shon Klimkin. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 57. minucie w drużynie Hapoelu Ra'anana doszło do zmiany. Or Dasa wszedł za Snira Shokera.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Maccabi Tel Awiw w 59. minucie spotkania, gdy Omer Atzili strzelił pierwszego gola. Chwilę później trener Maccabi Tel Awiw postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Eylon Almog, a murawę opuścił Yonatan Cohen.

W 62. minucie sędzia pokazał kartkę Kayesowi Ganemowi z jedenastki gości. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Hapoelu Ra'anana doszło do zmiany. Roei Levy wszedł za Avihaiego Yadina.

W 75. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Omer Atzili z Maccabi Tel Awiw. W 78. minucie arbiter ukarał kartką Ora Dasę, zawodnika Hapoelu Ra'anana.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Eugene Ansah.

Jedenastce Hapoelu Ra'anana zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Maccabi Tel Awiw.

Yarden Cohen
85′ Eyal Golasa
Snir Shoker22′ 57′
Dor Micha
Avihai Yadin68′
 59′, 75′ Omer Atzili
Eugene Ansah  90′
61′ Yonatan Cohen
Karem Arshid
77′ Chikeluba Francis Ofoedu
David Mateos Ramajo
85′ Ruslan Barsky
Vitali Ganon
Avraham Rikan
Roei Levy68′
61′ Eylon Haim Almog
Ben Savir
77′ Itay Menachem Shechter
Or Dasa57′ 78′

Zespół Maccabi Tel Awiw był w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Maccabi Tel Awiw żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.