Liga izraelska - 22. kolejka Ligatu ha'Al: Maccabi Hajfa - Hapoel Tel Awiw 5-0 (3-0)

W meczu 22. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, który rozegrany został 4 lutego, zespół Maccabi Hajfa wysoko wygrał z Hapoelem Tel Awiw 5-0 (3-0). Starcie odbyło się na Sammy Ofer Stadium w Hajfie.

T. Chery 81'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 71 spotkań drużyna Maccabi Hajfa wygrała 33 razy i zanotowała 18 porażek oraz 20 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W czwartej minucie na listę strzelców wpisał się Neta Lavi.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Maccabi Hajfa w ósmej minucie spotkania, gdy Nikita Rukavytsya zdobył drugą bramkę. To już piętnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 3-0 podwyższył Trent Sainsbury.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Hapoelu Tel Awiw postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Moti Barshazki, a murawę opuścił Danny Gruper.

Niedługo później Yanic Wildschut wywołał eksplozję radości wśród kibiców Maccabi Hajfa, strzelając kolejnego gola w 47. minucie starcia. Kibice Maccabi Hajfa nie mogli już doczekać się wprowadzenia Yardena Shuę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Nikita Rukavytsya. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić piątego gola.

W 57. minucie Felipe Rodríguez zastąpił Maora Buzagla. W 59. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marvina Peersmana z Hapoelu Tel Awiw, a w 74. minucie Muhamada Awada z drużyny przeciwnej. W 61. minucie Yuval Ashkenazi został zmieniony przez Muhamada Awada, a za Yanica Wildschuta wszedł na boisko Dolev Haziza, co miało wzmocnić drużynę Maccabi Hajfa. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Omriego Altmana na Michaela Olahę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Maccabi Hajfa w 81. minucie spotkania, gdy Tjaronn Chery zdobył piątą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 5-0.

Idan Cohen
 35′ Trent Lucas Sainsbury
Marvin Peersman59′
61′ Yuval Ashkenazi
Raz Shlomo
 81′ Tjaronn Chery
Omri Altman72′
 4′ Neta Lavi
Danny Gruper46′
Maxim Plakuschenko
Felipe Jorge Rodríguez Valla57′
 8′ 57′ Nikita Vadymovych Rukavytsya
Stefan Spirovski
 47′ 76′ Yanic Wildschut
Maor Bar Buzaglo57′
61′ 74′ Mohammed Awwad
Raz Cohen
76′ Dolev Haziza
Nir Lax
57′ Yarden Shua
Michael Olaha72′

Jedenastka Maccabi Hajfa była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.