Liga izraelska - 22. kolejka Ligatu ha'Al: Hapoel Ironi Kiryat Shmona FC - Hapoel Haifa FC 1-2 (0-0)

W starciu 22. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, które rozegrane zostało 4 lutego, zespół IK Shmona przegrał z Hapoelem Haifa 1-2 (0-0). Mecz odbył się na Kiryat-Shmony Municipal Stadium w Kiryat-Shmonem.

E. Ben Basat 67'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 44 pojedynki drużyna IK Shmona wygrała 22 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 13 remisów.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 51. minucie kartkę dostał Guy Mishpati, zawodnik gości. W 53. minucie Michael Siroshtein został zmieniony przez Eliyahu Beliltiego.

W 55. minucie arbiter pokazał kartkę Tomerowi Altmanowi z jedenastki gości. Kibice IK Shmona nie mogli już doczekać się wprowadzenia Muhamada Shakera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Ahmad Abed. Posunięcie trenera było słuszne. Muhamada Shakera zdobył wyrównującą bramkę w 66. minucie spotkania.

Tymczasem to piłkarze Hapoelu Haifa otworzyli wynik. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu bramkę zdobył Guy Mishpati.

W 63. minucie w jedenastce IK Shmona doszło do zmiany. Maalique Foster wszedł za Silasa.

Drużyna IK Shmona nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. Gola na 1-1 na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy strzelił Muhamad Shaker.

Natychmiast po stracie bramki zespół Hapoelu Haifa ponownie trafił do bramki rywala. W 67. minucie wynik ustalił Eden Ben Basat.

W 78. minucie Eden Karzev został zmieniony przez Omera Lakę, co miało wzmocnić drużynę IK Shmona. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Edena Ben Basata na Nessa Zamira. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom IK Shmona: Samuelowi Scheimannowi w 80. i Samuelowi Barowi w 90. minucie. W tej samej minucie trener Hapoelu Haifa postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Gil Vermouth, a murawę opuścił Gidi Kanyuk.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Dor Malul
80′ Samuel Benjamin Elias Scheimann
Guy Mishpati  60′ 51′
Shemor Tza'adon
Michael Siroshtein53′
63′ Silas Araujo da Silva
Tomer Altman55′
90′ Samuel Bar On
Gidi Kanyuk90′
78′ Eden Karzev
Francisco Santos Júnior
55′ Ahmad Abed
Eliyahu Belilti53′
78′ Omer Lakau
Snir Talias
63′ Maalique Foster
Gil Vermouth90′
55′  66′ Muhamad Shaker