Liga izraelska - 21. kolejka Ligatu ha'Al: Maccabi Hajfa - Hapoel Kfar Saba FC 0-1 (0-0)

W pojedynku 21. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, który rozegrany został 1 lutego, drużyna Maccabi Hajfa przegrała z Hapoelem Kfar Saba 0-1 (0-0). Mecz odbył się na Sammy Ofer Stadium w Hajfie.

O. Fadida 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 32 razy. Zespół Maccabi Hajfa wygrał aż 22 razy, zremisował pięć, a przegrał tylko pięć.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Sagiego Drora z Hapoelu Kfar Saba, a w 35. minucie Lillę z drużyny przeciwnej.

Trener Maccabi Hajfa postanowił bronić wyniku. W 58. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Yanica Wildschuta wszedł Ernest Mabouka, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Maccabi Hajfa nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał mecz. W tej samej minucie Lillo został zastąpiony przez Muhamada Awada.

Trener Hapoelu Kfar Saba postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Luwaggę Kizitę i na pole gry wprowadził napastnika Amadou Soukounę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 71. minucie Sagi Dror został zmieniony przez Omera Fadidę, a za Yevgeniego Berkmana wszedł na boisko Yahav Afriat, co miało wzmocnić jedenastkę Hapoelu Kfar Saba. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yuvala Ashkenaziego na Maxima Plakuschenka.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Omer Fadida dla zespołu Hapoelu Kfar Saba. Bramka padła w tej samej minucie.

Sodiq Ololade Atanda
35′ 58′ Manuel Castellano Castro
Yevgeni Yehonatan Berkman77′
Ayid Habashi
Tal Machlof
Sun Menachem
Tom Shelach
76′ Yuval Ashkenazi
Aviv Solomon
58′ Yanic Wildschut
Boubacar Faye Traorè
Joe Kuzminsky
Igal Becker
58′ Ernest Olivier Bienvenu Mabouka Massoussi
Yahav Afriat77′
76′ Maxim Plakuschenko
Amadou Soukouna61′
58′ Mohammed Awwad
Mahmoud Yousef

Przewaga drużyny Maccabi Hajfa w posiadaniu piłki była ogromna (72 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.