Liga izraelska - 21. kolejka Ligatu ha'Al: Hapoel Tel Awiw - Hapoel Haifa FC 0-1 (0-1)

W starciu 21. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al, które rozegrane zostało 1 lutego, zespół Hapoelu Tel Awiw przegrał z Hapoelem Haifa 0-1 (0-1). Mecz odbył się na Bloomfield Stadium w Tel Awiwie-Jafie.

J. Sylvestr 12'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 48 spotkań drużyna Hapoelu Tel Awiw wygrała 17 razy i zanotowała 16 porażek oraz 15 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla Hapoelu Haifa zdobył Jakub Sylvestr w 12. minucie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Gidiemu Kanyukowi z Hapoelu Haifa. Była to 37. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Hapoelu Haifa.

W 57. minucie Moti Barshazki zastąpił Maora Buzagla. W tej samej minucie Nir Lax został zmieniony przez Felipe Rodrígueza, co miało wzmocnić jedenastkę Hapoelu Tel Awiw. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nessa Zamira na Tomera Altmana w 70. minucie.

W 62. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marvina Peersmana z Hapoelu Tel Awiw, a w 66. minucie Nikolę Gulan z drużyny przeciwnej. A trener Hapoelu Tel Awiw wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dannego Grupera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Marvin Peersman. W 82. minucie kartkę obejrzał Danny Gruper z jedenastki gospodarzy.

Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku w zespole Hapoelu Haifa doszło do zmiany. Eliyahu Belilti wszedł za Sa'ara Fadidę. Po chwili trener Hapoelu Haifa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W drugiej minucie doliczonego czasu meczu na plac gry wszedł Ma'aran Al Lala, a murawę opuścił Gidi Kanyuk. W drugiej połowie nie padły bramki.

Dor Malul
62′ 80′ Marvin Peersman
Guy Mishpati
Raz Shlomo
Michael Siroshtein
Omri Altman
Sa'ar Fadida86′
57′ Moti Barshazki
Gidi Kanyuk37′ 90′
57′ Nir Lax
Tomer Altman70′
57′ Maor Bar Buzaglo
Eliyahu Belilti86′
Raz Cohen
Snir Talias
80′ 82′ Danny Gruper
Gil Vermouth
57′ Felipe Jorge Rodríguez Valla
Ma'aran Al Lala90′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.