Liga izraelska - 21. kolejka Ligatu ha'Al: Hapoel Hadera - Sektzia Nes Tziona FC 1-0 (0-0)

1 lutego na Winner Stadium w Netani odbyło się starcie 21. kolejki izraelskiej Ligatu ha'Al pomiędzy drużynami Hapoelu Hadera i Sektzi Nes Tziona FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Hapoelu Hadera 1-0.

E. Peretz 80'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Hapoelu Hadera wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 39. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Amnona Tadale'a z Sektzi Nes Tziona FC, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Mohammada Abu z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Po godzinie gry sędzia pokazał kartkę Yahavowi Gurfinkelowi z drużyny gospodarzy. W 61. minucie Didier Kougbenya zastąpił George'a Fochive'a.

Między 62. a 70. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Sektzi Nes Tziona FC i jedną drużynie przeciwnej. W 64. minucie Amnon Tadale został zmieniony przez Dora Galilego, co miało wzmocnić zespół Sektzi Nes Tziona FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mohammada Abu na Eliela Peretza.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hapoelu Hadera w 80. minucie spotkania, gdy Eliel Peretz strzelił pierwszego gola. W 81. minucie w drużynie Sektzi Nes Tziona FC doszło do zmiany. Raz Stein wszedł za Itaya Ozeriego.

Kibice Sektzi Nes Tziona FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Elada Shahafa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Shay Elias. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku w zespole Hapoelu Hadera doszło do zmiany. Menashe Zalka wszedł za Roeiego Zikriego.

Noam Cohen
61′ Yahav Gurfinkel
Francisco Dutari
Yarin Hassan
Shay Elias87′
62′ Diya Lababidi
Itay Ozeri81′
45′ 72′ Mohammad Abu Fani
Dries Wuytens63′
Daniel Solomon
Sabien Lilaj
61′ Didier Kougbenya
Raz Nachmias
Lucielmo Palhano Soares
Saikou Touray70′
Wassam Rabah
Ouwo Moussa Maâzou
87′ Roei Zikri
Yonatan Levy
61′ George Fochive
Ofek Biton
Yehonatan Levi
Elad Shahaf87′
72′  80′ Eliel Peretz
Dor Galili64′
87′ Menashe Zalka
Raz Stein81′

Wyjątkowa nieporadność napastników Sektzi Nes Tziona FC była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Jedenastka Sektzi Nes Tziona FC zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast w drugiej dwie. Piłkarze Sektzi Nes Tziona FC obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.